Cache opery na dysku samo się czasem kasuje

Mam duży problem z operą. Nastawiłem obrazki, żeby sprawdzała co 24 godziny, nastawiłem cache ramu na auto, cache dysku na 100mb i problem wygląda następująco: po jakimś czasie cache opery wynosi na dysku 100mb jak nastawiłem, czasami 105mb ale ogólnie jest ok. Po jakimś czasie jednak cache opery nagle maleje do 30 mega albo mniejszej ilości, jakby kasuje się samo gdy dojdzie do tych 100mb na dysku. Co może być przyczyną? Bo przeszkadza mi to bardzo-strony od nowa muszą się wolno otwierać i zapisywać w cache na dysku a to drażni (jakby cache nie mogło się nie kasować same, tylko uprzykrza życie). Proszę o pomoc

P.S Stosowałem już wszelkie sposoby przyśpieszania opery i jej optymalizacji / ustawień i nic to nie dało

P.S 2 Czy zwiększyć cache na dysku opery do 400 mega? Czy to przypadkiem nie zwolni przeglądarki?

Może zwyczajnie jest taki algorytm działania cache w Operze. Może wyszukuje obrazków po 24h i jeśli nie znajdzie to je usuwa, bo uważa za nieaktualne. Raczej w pomocy Opery znajdziesz jak to działa.

Ad PS2 - we Firefoxie mam 500MB i nie spowalnia, ale robię to dla zmniejszenia objętości pobieranych danych na mobilnym łączu.

:expressionless: sądzisz, że więcej cache przyśpieszy operę? Bzdura. Włącz automatyczne kasowanie po wyłączeniu przeglądarki. Im więcej plików w pamięci podręcznej, tym wolniejsza przeglądarka

Problem jest taki: cache rośnie do ustawionych 100 mega ale nagle potem rośnie stopniowo do 105-115 czyli przewyższa wartość po czym kasuje się do 10 mega mniej więcej samo. Czemu nie zostanie na stałe te 100mega?

U mnie przyspiesza tym bardziej, że jestem na bezprzewodowym. Prawdopodobnie również z powodu wolnego łącza użytkownik ma włączony cache.

Jeśli odwiedzasz jedna strone 100x dziennie to wiadomo że szybciej chodzi : P

ra-v , :)bez przesady. Modemu 52 kbps nie używa

ra-v , antiferno ,

Zauważcie, że stronę i tak musicie odświeżyć, inaczej Opera wczyta stronę zazwyczaj tylko z cache :wink:

no chodzi mi o jakieś elementy typu obrazki

Przede wszystkim obrazki wczytuje z cache. Niekoniecznie muszę odwiedzać stronę 100x dziennie ale np. 100x na 100 dni (forum, e-bank, jakaś inna strona na którą dość często wchodzimy).

wiem, ale jest jeszcze Play :stuck_out_tongue: (ci co właśnie mają kłopoty z tym to wiedzą o co mi chodzi)

Szybciej nawet działa na 1Mbps, w końcu wczytanie z dysku to ~50-500Mpps.

ra-v , najlepiej zapuścic wtedy Turbo Mode. Poza tym wejdź na Dobreprogramy.pl. Nie kasuj cache i wejdź następnego dnia. Co zauważysz? Brak nowych artykułów. I wtedy musisz odświeżyć stronę :wink: więc ma to swoje plusy i minusy

Nadal opera jak przekroczy o odrobinę ustawione 100 mega to spada jej cache w folderze nagle do kilku mega i od nowa cache się ładuje…już nie wiem co zrobić. Ustawiłem sprawdzaj dokumenty zawsze oraz obrazki co 24h i nic. Chciałbym aby cache jak się zapełni to zostało te 100 mega i ewentualnie żeby uaktualniały się tylko pliki jakie już są a nie że kasuje większość i od nowa cache pobiera każdej strony prawie…

Dodane 23 gru 2009, o 20:20

W firefoxie nie kasuje cache jak już się folder zapełni na ustawioną wartość cache przez nas, tylko aktualizuje pliki, ewentualnie kasuje tylko odrobinę cache jak coś nowego się pojawi a nie jak opera, że dojdzie do 100-115 mega w folderze i nagle następne uruchomienie spowoduje skasowanie cache do ~10 mega…

Ustaw sprawdzanie obrazków i dokumentów na nigdy. Poza tym bym się nie przejmował tymi skokami cache.