CAD Kuchnie


(Kammi) #1

Witam wszystkich:) Zastanawiam się nad kupnem/wypożyczeniem programu CAD Kuchnie, który jak nazwa wskazuje jest przeznaczony do projektowania kuchni. Co najbardziej mnie kusi to piękne wizualki, jakie można tam robić http://www.cadprojekt.com.pl/galeria/ca ... tml?page=3 i to, że jest dużo różnych opcji (a co za tym idzie - pewno będzie duże pole do popisu), ale z drugiej strony, jak się przyjrzałam liście możliwości to trochę się poczułam niepewnie.

Dlatego jestem ciekawa, czy jest tu ktoś kto na nim pracował i obiektywnie mógłby mi napisać jak się na CK pracuje i jak szybko można się w nim połapać. Jestem świadoma, że nikt ekspertem w tydzień nie zostanie, ale chciałabym wiedzieć ile zajmuje opanowanie podstaw etc.

Czytałam też, że mają tam dostęp do baz producentów różnych sprzętów, płytek etc. i chciałabym wiedzieć czy jest tego dużo czy nie, w porównaniu z innymi programami z tej samej kategorii? No i jak to wypada cenowo, opłaca się, czy nie?


(Phobos64) #2

Nie bawiłem się niestety tym programem, ale zastanawiam się do czego ty chcesz go wykorzystać? Wygląda na to, że wizualizacja jest w czasie rzeczywistym (w sumie niezły pomysł), ale wymagania co do kart graficznych ten program ma okropne.


(DeZin) #3

Cześć Mick, jeżeli chcesz projektować piękne i funkcjonalne kuchnie oraz zależy Ci na realistycznych wizualizacjach to wybierz program KD Max V6. Serio. Pracowałem wcześniej na PRO100 i CAD Kuchnie, i niestety oba mają sporo niedociągnięć, które utrudniają codzienną pracę. Żeby nie było, nie mówię, że się do niczego nie nadają.:stuck_out_tongue: Da się oczywiście w nich projektować, ale wymaga to sporo cierpliwości i samozaparcia.:confused: Ja wychodzę z założenia, że jeżeli istnieją lepsze rozwiązania w podobnej cenie , to należy po nie sięgać. :slight_smile:

W KD Max możesz łatwo tworzyć fotorealistyczne wizualizacje zarówno kuchni, jak i innych wnętrz. Masz bezpłatny dostęp do tysięcy modeli 3D mebli i akcesoriów znanych marek, opcje rozkroju, mozliwość tworzenia panoram 360 i animacji, liczne materiały szkoleniowe, bezpłatne wsparcie techniczne, bezterminową licencję itd. Tutaj możesz pobrać wersję demo i przetestować możliwości programu: http://www.kdmax.pl/

Do KD Max można dokupić również mobilną aplikację iMeasure, która współpracuje z dalmierzem laserowym. Tutaj możesz zobaczyć, jak to działa: https://youtu.be/Z-4UjleqzPM