Cal.pl - co o nim myślicie? Czy to dobry hosting?

Może zdecyduje sie na cal.pl. Ale nic o nim więcej nie wiem niż z oferty, jak działa, czy to prawda że dodają do każdego konta domenę .pl?

Proszę o podpowiedz.

Masz odpowiedź na swoje pytanie:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cal … Google&lr=

sprawdź :smiley:

Witam! Mam konto na cal.pl, i od pewnego czasu ragularnie tzn, ok. co godzine (czasem częściej) serwer się zawiesza, poprostu nie odpowiada i nie ma szans aby cokolwiek zrobić. Strony badające uptime serwera nie wskazują żadnych problemów. Oczywiście zgłosiłem ten problem Panu z pomocy technicznej, ale ten ze zdecydowaniem odpowiedział że wszystko jest w porządku. Jako że ciągłe zawieszanie się serwera jest bardzo uciążliwe i irytujące, napisałem jeszcze raz do tego Pana, ten natiomiast kazał mi zrobić testy mierzące uptime serwera, (według mnie jest to nie do pomyślenia aby klient musiał się czymś takim zajmować) które oczywiście jak już wspominałem nic nie wykazały. Jedynie co udało mi się zaobserwować to czas dostępu z San Francisco który wynosił 10 sec. Pan z pomocy technicznej powiedział tylko tyle że San Francisco jest troche daleko… Dodam jeszcze tyle zę spora część skryptów nie działa poprawnie, (np. ajax) z ciasteczkami też jest problem. Dlatego teraz kieruje pytanie do Was, co mam zrobić? To juz jest nie do zniesienia. Przed zakupem serwera śmigałem na boo.pl i nie było tego typu mankamentów, a co najważniejsze był szybki, wysyłanie skryptu forum na ftp trwało ok. 20 min. a na cal - pare godzin. :expressionless: Mam Ace Turbo.

Pozdrawiam!

ctx zrezygnuj z ich usług w takim razie.

Więcej opinii znajdziecie tutaj: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view … ght,cal.pl

Zrezygnował bym gdyby nie fakt iż zapłaciłem za niego 450 zł :confused:

W niektórych firmach jest tak, że możesz wypowiedzieć umowę i jeszcze Ci pieniądze zwrócą :slight_smile:

Ctx to nie mogłeś wydać tych pieniędzy na serwer w “nazwa.pl” lub “home.pl” i jeszcze by tobie zostało :slight_smile:

Jak jest możliwość testowania to trzeba testować na max’a czy serwer spełnia twoim wymaganiom.

Jak nie masz kasy na home.pl i nazwa.pl to na superhost.pl miałem konto i są godni plecenia. Miałem konta jeszcze strefa.pl i lap.pl jednak jestem nie zadowolony.

akurat firma cal.pl była polecana przez znajomego - u niego działa dobrze. Myślałem też o home.pl ale trzeba by wykupić największy pakiet żeby mieć dostęd do FTP… A co myślicie o iq.pl ?