Cała prawda o joystikach w SE

Słyszałem wiele negatywnych opinii o joyach w sony ericssonach. Tylko czy to prawda, że tak się psują na potęgę czy raczej jest to taka informacja, która przylgnęła do tych telefonów i wszędzie się pojawia? Proszę o wypowiedź tylko osoby, które faktycznie używały telefonów tej marki z joystickiem. Z tego co wiem k700i miał faktycznie wadę fabryczną, ale jak jest z innymi? :slight_smile:

Miałem wiele soniaków i powiem jedno - dżojstik popsuł mi się w każdym :!: :roll:

sebos_krk problemu z joyem są w : k700 oraz k300 w innych nie zauważyłem.

Temat ten pojawia się przy różnych okazjach i powraca jak bumerang co kilka dni… :roll:

Wszystko zależy od kultury i sposobu użytkowania telefonu.

Jeden delikwent zepsuje 3 dżoje w kolejno posiadanych przez siebie telefonach a inny zawodnik nie będzie miał żadnych problemów z gałką przez kilka lat (jak ja np… )

Mi się popsuł szybko w T630, kuzynowi w K700i, mam teraz K750i i chodzi bez zarzutu jak nówka już od pół roku, wielu moich kumpli też go ma i nikomu sie nie zepsuł, czyli chyba nie wszystkie SE mają złe joysticki :slight_smile:

Ale są nawet przypadki wadliwych joy’i w k800i…

Bo to jest tak, że akurat SE swojego czasu zalał rynek telefonami z joystickami. A skoro ta a nie inna firma w tym się lubowała, jasne jest że akurat co do tego elementu najwięcej pretensji powstało właśnie pod adresem Sony Ericssona. To jest akurat jeden z najbardziej podatnych na uszkodzenie elementów i tyle.

Mnie najbardziej interesuje k800i. Wiadomo, że zależy to od sposobu użytkowania. To głównie brud jest przyczyną padania joyów. Ja dbam o telefony, ale sam nie wiem czy ryzykować kupno :slight_smile:

Jak już pisałem takich wątków w sieci jest sporo, wystarczy poszukać.

A żeby nie być gołosłowny oto jeden z nich na tym forum.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 3abe+serii

Co więcej sam się tam wypowiadałeś (cytuję):

:?

Spokojnie możesz zdecydować się na K800i. Wszystko może się popsuć, nawet zasłonka od aparatu.

Miałam K300 i po dwóch miesiącach od kupna joystkick przestał chodzić na dół, a zbiegiem czasu to był już tylko do ozdoby:-(((

Oj bo ty masz fon starego typu gdzie dżojstiki był prehistoryczne!! to sie nie dziw ze przestał działać!

:mrgreen:

Jak sie zacina to przedmuchać np kompresorem albo odkurzyć odkurzaczem mi to zawsze pomagało :mrgreen:

Nie tylko SE ma problemy z dżojstikami nawet boska i wszechmogąca nokia ma z tym problemy np N73.

Powtarzam: JAK DBASZ TAK MASZ!

ja mialem k300 i zacza zacinac sie po 2 miesiacach teraz mam w 200i i narazie nie mam z nim zadnych problemow 8)