Cała prawda o NEOSTRADZIE

Witam!

Bede miał neostrade i chiałbym sie dowiedzieć so wy o niej sądzicie? Czy jest lepsza od sieci lokalnej , czy są strasze różnice w ściąganiu itp.?

Nie chce wchodzić i patrzyć na oferte bo oni tylko mówią że jest pięknie i ślicznie. Chce wiedzieć co o niej sądzą URZYTKOWNICY

Ale jaka neostrade bedziesz mial sa 3 pakiety Neo

Neostrada jest w trzech wariantach:

  • 128kbps (download: 16kb/s , upload: 4kb/s , limit 5gb )

  • 320kbps (download: 32kb/s , upload: 8kb/s , limit 5gb )

  • 640kbps (download: 80kb/s , upload: 20kb/s)

Jezeli juz to wez opcje 640kbps. Realnie udaje mi sie z niej wyciagnac ok. 75kb/s downloadu i 20kb/s uploadu. Mieszkam w mialym miescie z dobra centrala. Problemow nie mam zadnych.

Wady:

  • Automatycznie rozlacza dokladnie co 24 godziny. (zmiana IP)

  • Modem USB. (Jezeli mozesz to kup modem ethernet lub router)

  • Nie mozna dzielic poza lokalem.

  • Kiczowata aplikacja dostempowa (mozna ja usunac bez problemu i recznie skonfigurowac polaczenie)

Jestem bardzo zadowolony. Nie mam w sumie zadnych problemow. Neostrade mam podzielona na 4 komputery (oczywiscie wszystkie w jednym lokalu 8) ) i internet dziala luksusowo. Swego czasu byl tez problem z klasa IP 83.x.x.x - lecz teraz jest to znikome. Ogolnie polecam.

Zmienny adres IP moze troche przeszkadzac jezeli chcesz miec serwer ftp/www lecz mozna sobie z tym poradzic przez dynamic dns (noip.com , dyn.pl). Ma tez swoje plusy. (zabezpieczenie przez atakami ddos).

Ja mam w domu 2 kompy obecnie połączone siecią osiedlową (płace 2 abonamenty , a raczej tata :D) i czy da sie tak zrobić by płacić 1 abonament i mieć NOE na jednym i kożystać z niego też na drugim ???

ta opcja kosztuje 150 zeta bez limitu?

Ps. Ja bede miał (przynajmniej teraz są takie założenia) Tą z limitem 5 GB

Ale 5 GB to ja nieraz w 2 dni ściągam :frowning:

Tak.

O ile pamietam to 139 zl. Sprawdz w cenniku.

Czyli biorąc opcje" 640kbps (download: 80kb/s , upload: 20kb/s)" mam nieogranicony limit płace ok 150 zeta i moge mieć na kilku komputerach ?

A czy do rozłanczania na różne kompy potrzebne jest coś więcej niż specjalny kawel (mam) i karty sieciowe?

Tak , jezeli znajduja sie w Twoim lokalu.

Tak , najlepiej router sprzetowy - najmniej klopotow.

Jesli chodzi o Neostrade, to zdarzaja sie czasami problemy techniczne u operatora i wtedy net nie dziala, w moim przypadku dzieje sie to wtedy gdy net jest mi najbardziej potrzebny… :-x ale ogolnie nie mozna narzekac, bo w neostradzie nie jest tak jak w wiekszosci sieci osiedlowych, ze gwarantowany transfer masz tylko przy “dobrych wiatrach” czyli w praktyce rzadko :wink: tutaj transfer jest zawsze na rownym dobrym poziomie… w razie problemow technicznych jest darmowy telefon gdzie mozna zglaszac skargi, reklamacje… itd. ale to jest pic na wode tak naprawde i nieliczylbym na ich pomoc ;), Tepsa strasznie “przycina” swoich klientow gdzie tylko moze… wiec moim zdaniem nalezy sie od niej trzymac z dala, niestety ja nie mialem za bardzo innej mozliwosci niz instalacja neostrady, najchetniej zmienilbym operatora na innego :?

Zdecyduj sie. Jedno wyklucza drugie.

Ja mam wariant najtańszy, ale nie polecam. Jeśli już, to bierz opcję za 92 zł. Mój problem polega głównie na wysyłaniu różnych plików od siebie, idzie naprawdę wolno. A co do limitu transferu, łącze nie jest i na jednej i na drugiej specjalnie szybkie, więc ściągnięcie 5GB na pewno zajmie Ci więcej niż 2 dni. A jeśli limit przekroczysz, to nie odetną cię wcale od neta, tylko zmniejszą transfer na 64Kb/s.

P.S.

Mam mały problem, po wejściu na http://www.neostrada.pl nie wyświetla mi się ile plików już ściągnąłem, chociaż dwa dni temu bylo OK, co robić? Tylko nie piszcie żebym dzwonił na blue-line…

Co to jest?

A i czy mając Neo n jednym i na drugim przez tego roter’a trzeba mieć podstawowy komputer włączony ??

Router sprzetowy jest to urzadzenie do ktorego podlacza sie modem (sa tez routery z wbudowanym modemem, w przypadku neostrady ADSL), router moze byc zawsze wlaczony i wtedy podtrzymuje polaczenie internetowe, czyli po kazdym wlaczeniu komputera nie trzeba sie ponownie laczyc z internetem, router pelni tez funkcje zapory ogniowej i jest to lepsza ochrona komputera niz router programowy(np. Zone Alarm), router sprzetowy nie spowalnia pracy komputera tak jak programowy, ma tez taka zalete ze wystarczy go tylko raz skonfigurowac. Oprocz tego dzieli on lacze internetowe na kilka komputerow i niewazne ktore to komputery sa akurat wlaczone, nie musi byc jeden komputer zawsze wlaczony aby udostepniac internet reszcie komputerow.

Pozdrawiam!

Hmmmm a od kiedy to Zone Alarm pełni funkcje routera programowego ???

Cytowane za czasopismem Enter

Przepraszam, mialem na mysli firewall programowy :smiley:

A ile wynosi cena takiego router sprzetowego? I czy można go dostać w zwyczajnym sklepie komputerowym ?? (Media Markt)

Tutaj masz przykladowy cennik ze sklepu: http://www.hart.pl/sklep/index.php?cid=router mozesz tez kupic router z modemem w TPSA. Jakbys kupil w sklepie to musisz musisz wiedziec, ze nie wszystkie modemy ADSL współpracuja z Neostrada, wiec upewnij sie u sprzedawcy ktory bedzie odpowiedni.

Ja mam Neostrade 640 ale mi pokazuje w pasku zadać 768kb/s :slight_smile: więc nie wiem w końńcu jak to jest. Ale wyciągam kolo 75kb/s.

Ja mam routera-kupiłem z zestawem, ale na pewno można kupić inne lepsze tylko nei wiem czy jest w Media Markt bo w Toruniu nie ma:))

768kb/s jest tylko napisane, tak naprawde masz 640, sam mozesz sprawdzic 640 dzielisz przez 8 i wychodzi 80 KB, szybciej juz nie pociagnie :slight_smile:

mozecie mi powiedzieć na czym polega ten limit?

ten limit polega na tym ze w ciagu miesiaca mozesz sciagnac 5 GB danych, gdy przekroczysz 5 GB predkosc download spada 10-krotnie, natomiast predkosc upload pozostaje taka sama.