Cała prawda o rapie, co o tym myślicie

Na początek mam prośbę do moderatora i admina by nie kasowali tego tematu z góry.

Meczy mnie takie coś. Założyłem bloga o rapie i cytuje jego treść co wy o tym myślicie? Tylko prosze nie pisać że głupi lub coś tw tym stylu bo to są moje poglądy. Tylko wyrazić swoją opinię. Adresu bloga nie podaje by nie było zaraz że robię reklamę.

windowsowiec weś mi wyślij adres bloga na prywatna wiadomość :slight_smile:

Zaciekawiłeś mnie :smiley: i dlatego chciał bym zobaczyć całego bloga :stuck_out_tongue:

od dziś zacząłem pisać więc za dużo tam nie znajdziesz narazie, ale wyśle na pw, skro chcesz:)

Przede wszystkim zmień wygląd bo nie pasuje do tematu

Posłuchaj peji- jest jedna rzecz <-- mówi o sprzedawaniu hip-hopu

I jeśli będziesz trzymał taki poziom to blog jest bardzo dobry przynajmniej mi sie podoba. Mamy podobne zainteresowania :slight_smile: i może przez to. Też ostatnio zacząłem zagłębiać się w teksty :slight_smile: Bo tak zerwałem z hip-hopem na 2-3 lata i teraz przyszedł czas na refleksje :slight_smile:

Mam właśnie trochę problemy ze zmianą wyglądu, ale jakoś dojdę.

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 21:20

heh, teraz jest problem ze zmianą, trzeba było wybrać podczas zakładania blogu

W miejscu gdzie wklejasz tekst masz do góry ustawienia i klikasz na zakładke szablony i wybierasz :slight_smile:

Ja czekam na “odrodzenie” HipHopu… na jakiś powiew świeżości.

Pamiętam te czasy Kalibra i Pfk…

Nie zapomnij o 3-X-Klan (z Rahimem na czele) :smiley: To drugi w Polsce zespół, który nagrał płytę w stylu psycho-rap…po czym się rozpadli.

Niestety blog nie będzie prowadzony ze względu na brak czasu.

Innymi słowy temat bloga jest wątkiem pobocznym :stuck_out_tongue:

Tak, miałem zamiar na początku go prowadzić, ale nie mam za bardzo czasu. Liczyłem na aktywność w tym temacie na tym forum, bo tematy o muzyce często były komentowane i rozmowa się kleiła. A teraz widze że nie za bardzo. Może w ferie napiszę jakiś felieton, jak nie będę chodził do szkoły bo teraz nie mam czasu bo jak przyjdzie się ze szkoły to sie chce odpocząć a nie pisać jeszcze coś, w szkole się wystarczająco napiszę. Jak napiszę w ferie coś to wkleję tutaj do poczytania.

A narazie może ten się temat rozwinę bym mógł coś dopisać, bo sam sobie nie będę pisał, tylko chciał bym by ludzi coś z tego wynieśli.

Po pierwsze Peja nie mieszka we Warszawie!

Po drugie płyta “Na legalu” nie była pierwszą!

Po trzecie, widać wyraźnie że nie słuchałeś Peji i się wypowiadasz. Najlepiej przesłuchaj jego wszystkie kawałki…

Jak dla mnie to nie ma co się rozczulać nad tekstami polskich artystów. Widzieliście Peje u Kuby Wojewódzkiego? Przecież on nie potrafi mądrego zdania powiedzieć. Co 2 słowo cenzura.

Teksty 2Pac’a są warte zwrócenia na nie uwagi. On miał głębokie przemyślenia, napisał wiele świetnych tekstów.

Peja ma mieszkanie w Warszaie! To raz.

Dwa płyta “Na legalu” była pierwszą płytą która pojawiła się w sprzedaży.

A po trzecie słyszałem wszystkie płyty Peji! I wiem sporo. Czytałem w necie sporo, oglądałem wywiad z Kubą Wojewódzkim i mądrością on nie grzeszy. A słucham Peję już od bardzo długa i polski rap. Wiem wiem sporo na ten temat. I to Tobie radzę przesłuchać jego płyty jeszcze raz najlepiej 2 ostatnie. I się przekonasz jak się dobrze w słuchasz, i rozmyślisz jego teksty. A na razie nie ma o czym gadać, bo jesteś kolejną osobą która zapatrzyła się w niego i jego teksty. Sam Peja mówił że nie zależy mu na twoim dobru, że nie robi komercji a ile kasy zbija. Za chwilę rapuje że jest biedny za chwile że bogaty a zresztą napisałem na początku. Rapuje że ważna jest prawdziwa miłość, a za chwilę że się z nią … wiadomo co. Najpierw że jest biedny później, cytuje “rozepirdalam moje stówy czego chcesz wal prosto z mostu” Mu nie zależy na twoim dobru, a jeśli ty nie potrafisz wyciaganc sensu z tej muyki to jej nie słuchaj, bo ona jest dla mądrych ludzi, ale słucha ją wielu idiotów, którzy interpretują przesłanie w niej jako: mam pić, palić, ćpać, uprawiać z każdą lepszą seks, i bić się z każdym! To jest mądre? TO JEST CHORE! I ty właśnie do tych osób należysz z tego co zauwarzyłem. Masz jakieś pytania. Chętnie odpowiem. W końcu o to mi chodziło w tym temacie.

windowsowiec powiem Ci Tak:

PIE*****SZ i to mocno. Masz jakąś znikomą wiedze i poukładałeś to sobie jak chciałeś. Jeszcze dużo w musisz się dowiedzieć, żeby pisać jakieś przemyślenia, a czas jaki słuchasz danego gatunku ma najmniejsze znaczenie. :slight_smile:

windowsowiec to chyba ty nie umiesz dobrze skminić jego tekstów. Podajesz jakieś zdania wyrwane z kontekstu, a tu liczy się cały tekst danego tracka.

W kwestii formalnej:

Jeśli ktoś zna temat wie, że Peja nie mieszkał w slumsach w pełnym tego słowa znaczeniu. Chyba, że przyczepimy się tej patologii - to co innego. Z tym, że nie każda trudna sytuacja rodzinna kwalifikuje się na określenie “slums”.

Nie twórzymy patosu tam gdzie go nie ma :?

Peja zauważył że polskie blokowiska przypominają amerykańskie slamsy A i Jeżyce to nie jest najbezpieczniejsza dzielnica w Poznaniu i stąd pewnie określenie że Peja pochodzi ze slamsów

Wydaje mi się, że to grube nadużycie - koleś chyba za dużo teledysków HH from US się naoglądał :wink:

Jeśli 10 minut drogi od centrum Poznania to slumsy w takim razie kilometr dalej jest już chyba 3 świat :lol:

Ale za to jaki posłuch uzyskuje raper legitymujący się takim “pochodzeniem”, prawda? :wink:

Jeszcze słowo do autora.

Wiem, że to Twój blog a więc możesz pisac “co Ci się podoba” ale skoro prosisz o opinię:

  1. Popracuj nad stylistyką

  2. Popraw błędy ort.

I jeszcze odnośnie tego fragmentu;

Skąd przeświadczenie iż akurat Ty zgłębiłeś sens jego tekstów a inni nie? Czy na serio uważasz, że wymagają one jakiejś głębszej analizy?

Być może nie jestem na bieżąco z twórczością Peji ale coś tam kiedyś słyszałem i wydaje mi się, że 90% tekstów jest na tyle prostych i zrozumiałych że raczej nie ma czego analizować (?) :slight_smile: