Calc / Excel - pobieranie danych z jednego arkusza do drugiego

Witam,
Potrzebuje następującego rozwiązania. Chce aby dane z jednego arkusza, znalazły się w innym w formie tabeli. Nie chce przepisywać jak ciele, bo liczb jest za dużo i nie chce się walnąć, a kopiowanie też niespecjalnie wchodzi w rachubę, bo po dłuższym posiedzeniu zapomnę co już skopiowałem.

Arkusz do innego arkusza w formie tabeli. Coś jakby kwerenda w Excelu / Calc.

Nie jestem w 100% pewny, kiedyś szukałem odpowiedzi na takie pytanie po potrzebowałem dane z plikuA w plibkuB, długo nie szukałem, ale znalazłem informacje że nie da się tego zrobić.
Być może gdyby lepiej poszukać to da się to zrobić, osobiście trochę zgaduję że nie da się tego prosto i ładnie zrobić, trzeba będzie napisać jakąś funkcję w VB która będzie otwierała inny dokument i umiała skopiować z niego dane.
Coś w ten deseń powinno być wykonywalne, dla mnie jeśli nie dało się tego zrobić 3 kliknięciami to sobie darowałem.

Chyba że możesz mieć dane w jednym dokumencie w tedy możesz przełączać się pomiędzy arkuszami (zakładki na dole) i dane da się bez problemu szybko używać przy użyciu standardowych formułek.

1 polubienie

Calc pozwala na sztywno przekopiować formułą zawartość z jednego pliku / skoroszytu do drugiego nawet z *.xlsx do *.ods
Dane można aktualizować, ale chyba tylko przy otwarciu bo odświeżanie z menu kontekstowego u mnie nie działało.
Problem się robi jak pliki zmienią lokalizacje, wtedy można np. spróbować opcją “wyszukaj i zamień” zmienić masowo literę dysku czy ścieżkę do pliku.

Jak odpada przeciąganie kilka razy by pasowało to by trzeba popatrzeć na budowę jednego i zobaczyć czy da się to zrobić jakoś maszynowo.

Chodzi o to by z jednego pliku i konkretnego arkusza dane pojawiały się w innym pliku w formie tabeli.

Wiem jak to zrobic w Accessie, ale nie widzi mi się pisanie godzin pracowniczych od stycznia, bo tego jest masa. Dlatego zastanawiam się czy Excel / Calc ma jakąś możliwość otwarcia kwerendy, w której zmiany będa dokonywane w pliku źródłowym, a w wyjściowym tylko będzie można oglądać zmiany.

Gdzieś przypadkiem otworzyłem kwerende w Calc, ale nie wiem gdzie to jest…