Całkiem oryginalny stan wstrzymania :P

Witam. Moje pytanie dotyczy całkiem ciekawego jak dla mnie zachowania komputera w stanie wstrzymania. Otóż kiedyś działał on standardowo - wyłączały się dyski, niski stan użycia energii sygnalizowała migająca dioda zasilania, wiatraki chodziły.W związku z pewnymi problemami jakie napotkałem z kompem zaktualizowałem bios za pomocą fabrycznego programiku dostarczonego z MoBo do najnowszej wersji. I teraz stan wstrzymania działa tak - po wciśnięciu przycisku “Stan wstrzymania” w przeciągu sekundy komputer się wyłącza (gasną wszystkie diody i wiatraki). Kompletnie nic nie pracuje, komputer wygląda tak samo jak po normalnym wyłączeniu. Po wciśnięciu przycisku zasilania tak samo szybko jak przy wejściu w stan wstrzymania ukazuje się mój pulpit… :o Ogólnie wygląda to tak jakbym włączał i wyłączał telewizor - pstryk i już :smiley:

Ma ktoś informacje odnośnie tej kosmicznej technologi, która zawitała w moim kompie :stuck_out_tongue: I czy nie jest ona szkodliwa…

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2

ID płyty głównej: 02/02/2009-NV-MCP61-6A61KG09C-00

Magistrala: AMD Hammer

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG 02/02/09

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+ Brisbane

Witam,

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI

Po aktualizacji biosu ACPI ustawiło ci się na S3.

“W tym stanie utrzymany jest dopływ prądu do pamięci RAM, choć jest to prawie jedyny podzespół komputera pozostający pod napięciem”

Używam tego do dawna i nie widzę przeciwwskazań.

Właśnie o takie info mi chodziło :slight_smile:

Dzięki!

Temat do zamknięcia :arrow: