Całkowicie zepsuty Windows 7 - przerwanie aktualizacji

Witam.

Mam okropny wręcz problem. Mój Win7 aktualizuje się co jakiś czas podczas zamykania. Nigdy kompa wtedy nie wyłączałam, wg instrukcji na ekranie. Niestety, moja bateria ma swoistą wadę - kiedy odłączy się zasilanie tuż przy laptopie komp wyłącza się. I właśnie podczas tej aktualizacji niestety wtyczka poruszyła się i komp się wyłączył. Kiedy włączyłam go z powrotem wszystko normalnie. Wybrałam więc dysk twardy a następnie “swój” folder. I wtedy:

Program Eksplorator Windows przestał działaś.

Szczegóły problemu:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: explorer.exe

Wersja aplikacji: 6.1.7601.17567

Sygnatura czasowa aplikacji: 4d6727a7

Nazwa modułu z błędem: ntdll.dll

Wersja modułu z błędem: 6.1.7601.17725

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4ec49b60

Kod wyjątku: c0150014

Przesunięcie wyjątku: 00083fa2

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0a9e

Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Dodatkowe informacje 3: 0a9e

Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Przerażona spróbowałam włączyć Skype’a i też nie mógł odnaleźć jakiegoś tam pliku. Nawet avast przestał pracować. Nie mogę włączyć kompletnie NIC. Nawet Firefox nie działa, na szczęście udało mi się uruchomić Comodo Dragon. Proszę o pomoc, mam na dysku setki ważnych plików, zdjęć, których strata byłaby dla mnie ciosem. Niestety JAK NA ZŁOŚĆ płyta z systemem gdzieś zaginęła wśród mojej kolekcji płyt, czy jest jakiś sposób na naprawę tych błędów?

Pozdrawiam :frowning:

P.S. po jakimś czasie uruchomiło mi się narzędzie naprawy, które niby przywróciło system, jednak nic to nie dało.

Nie wiem jak rozumieć “narzędzie naprawy”, ale zanim nastąpi aktualizacja Windowsa tworzony jest punkt przywracania systemu a są też zapewne wcześniejsze. Czyli prawy klik na komputer - właściwości - ochrona systemu i przywrócenie do punktu sprzed nieudanej aktualizacji.

Spróbuj przywrócić w trybie awaryjnym (przed Uruchamianie Systemu Windows wciskaj F8 i wybierz Tryb Awaryjny)

Najlepiej było by odpalić naprawianie systemu z płyty recovery.

Witam Serdecznie wykonaj sprawdzanie powierzchni dysku programem chkdsk w oknie mój komputer prawym przyciskiem myszy na dysku c potem narzędzia Sprawdź i jeżeli chcesz dokładne sprawdzanie zaznacz również drugą opcję (proces skanowania wydłuży się) zrestartuj komputer następnie czekaj aż zostanie przeskanowana partycja.

Niestety kiedy klikam orawym przyciskiem myszy wyswietla sie nadal ten komunikat i nic nie moge zrobic:-( / wyslano z telefonu

Jeśli chcesz przywrócić system z recovery, to trzeba po włączeniu wywołać przywracanie na klawiaturze. http://www.nieprzegap.com/?przywracanie … aptopie,42

 

 

NIE RÓB RECOVERY ZA POMOCĄ Recovery z Dysku / płytki!! Utracisz w ten sposób wszystkie pliki!

Nie słuchaj propozycji kolegi Bogdana bo recovery czasami ma to do siebie że może Ci od nowa ustawić tabele partycji a co za tym idzie wyciąć WSZYSTKIE PLIKI z dysku … ( ja tak mam w swojej toshibie więc proszę nie mówić ze to nie możliwe ) a raczej bardzo prawdopodobne, że ustawi tabele partycji od nowa… ( musi je wtedy sformatować )

Powołam się na wypowiedz “miki120xD” i pokuszę się ją nieco rozbudować … Wejdź w tryb awaryjny… Włącz komputer i natychmiast zacznij klikać f8 … Jeżeli pokaże się komunikat ( a właściwie 4 opcje do wyboru ) wybierz :

Uruchom system w trybie awaryjnym

Po tej czynności zaloguj się normalnie na swoje konto ( lub konto Administrator które również powinno być wtedy dostępne ) przejdź do: start>prawym klawiszem na komputer> właściwości> Z listy w po lewej stronie tego całego okienka wybierz proszę Ochrona Systemu

W okienku które się pojawi wybierz Przywaracanie systemu… Powinnaś bezproblemowo przejść przez cały kreator przywracania, gdyż jest on bardzo intuicyjny…

W razie problemów zachęcam do opisywania ich tutaj… postaram się zaglądać co kilka godzin… Możesz również napisać na Gadu-Gadu : 36905821

Pamiętaj, aby konsultować wszystkie kroki z nami, abyś nie utraciła ważnych dla Ciebie zdjęć i plików.

Jeżeli to nie pomaga, zawsze można posłużyć się edycją live jednej z dystrybucji linuxowych… Niektórzy pewnie mnie za to zaatakują, że wgl wspominam o pingwinie w dziale windows 7, ale nie dbam o to…

Droga Syltako, Jeżeli czujesz się na siłach pobrać darmową oraz legalną kopię dowolnej dystrybucji live systemu linux ( nie trzeba instalować tego systemu a jedynie uruchomic z płytki lub pendrive ) możesz w bardzo łatwy sposób wypalić obraz systemu na płytce, zrestartowac komputer, i załadowany zostanie system z menadżerem plików ( co najbardziej jest Ci potrzebne do skopiowania swoich danych ), Jednakże najlepiej jak byś dysponowała dyskiem przenośnym/pendrive na który można owe pliki skopiować z dysku ( można również przez sieć LAN, ale może to byc dla Ciebie nieco bardziej problematyczne )

Jeżeli jesteś zainteresowana tym sposobem to proszę o wpis pod tym postem, gdyż nie mam zielonego pojęcia czy ktoś to jeszcze czyta :slight_smile:

Pozdrawiam, Sebastian… :slight_smile:

Witam, po chorobie dopiero dziś doszłam do siebie i zabieram się do wypróbowania sposobu sebawujek :slight_smile: