Całkowite formatowanie komputera

Witam. Mam pewien problem ze formatem. Otóż przed chwilą sformatowałem kompa. Wszystkie pliki i dane poznikały, ale… Pobrałem firefoxa 3.03 a tu w pasku adresu widać wszystkie odwiedzone strony na które wchodziłem przed formatem :stuck_out_tongue: I właśnie odnośnie tego mam pytanie. Jak dokonać całkowitego sformatowania komputera. Tak by nie pozostało na komputerze kompletnie nic, poza zainstalowanym windowsem ;] Pozdrawiam

PS. nie korzystam z kompa sam, a w pasku adresu wszędzie mam widoczne strony xxx, więc chciałbym to jakoś usunąć :stuck_out_tongue:

Firefox został, bo partycji systemowej zapewne nie formatowałeś. Wiele danych znajduje się w katalogu:

C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\

np Firefoxa:

C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles(pewien numer)

Musisz włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów, aby zobaczyć Documents and Settings

Sformatować tak, aby samego windowsa zostawić, to bardzo żmudna robota o ile możliwa. Lepiej sformatować wszystkie dyski i zainstalować system na nowo.

No właśnie w tym rzecz że ja tak zrobiłem. Usunąłem partycje C i D, następnie dodałem C i D, zrobiłem formatuj za pomocą formatu pliku NTFS(nie te szybkie ale zwykłe) czy jakoś tak, i po wgraniu nowego windowsa, dalej mam moje wcześniej odwiedzane stronki. I właśnie nie wiem co jest grane :stuck_out_tongue:

Aha firefoxa wcześniej w ogóle nie miałem, ale przeniosłem wszystko z IE…

To jest lekko niemożliwe. Wyzeruj dysk programem Killdisk: http://www.killdisk.com/

A potem na nowo podziel dysk na partycje i sformatuj.

Chyba, że jedynym problemem jest historia zapisana w IE lub FF, to wtedy wystarczy ją wyczyścić? W FF: z menu narzędzia->opcje->prywatność->wyczyść dane prywatne.

EDIT

W IE: z menu->narzędzia->opcje internetowe->zakładka ogólne->historia przeglądania->wyczyść.

no właśnie możliwe :smiley: Wszystko zrobiłem jak należy. Od razu po usunięciu C i D dodałem te dwie partycje ponownie. Zrobiłem formatowanie, komp się resnął, zaczęło się wgrywanie windowsa. Następnie pobieram z netu firefoxa 3.03, robie exportuj(albo importuj nie pamiętam :P) pliki z IE i wchodząc w pasek adesu widze wszystkie stronki. Nie wiem czy to wina tego że może miałem/mam jakiegoś wira, czy może z moim windowsem jest coś nie tak, ale jeżeli ktoś mogłby mi dokładnie napisać co ztym fantem zrobić, to bd wdzięczny ;]

Próbowałem już robić wyczyść prywatne dane, ale to nie kwestia tylko historii, tam są wszystkie obejrzane przezemnie strony, wszystkie podadresy itd :stuck_out_tongue: Nie wiem jak to możliwe, ale widocznie jest coś nie tak :stuck_out_tongue:

To może inaczej. Jak usunąć wszystkie wyświetlane wcześniej strony. Bo poprzez usuń prywatne dane nie działa…

Skoro tak, to wyczyściłeś system. Sprawdź, czy w podanym folderze: C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\

są katalogi aplikacji zainstalowanych przed formatowaniem. Jeżeli nie to, wyczyść tylko historię przeglądania i dane prywatne (w FF wejdź najpierw w ustawienia czyszczenia i zaznacz wszystkie opcje). Możesz też użyć kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+Del. W ustawieniach prywatności odznacz też opcję pamiętania historii odwiedzanych stron i włącz na nowo FF.

Załóż sobie użytkownika w Windowsie.

Włącz FireFoxa i wciśnij kombinację CTRL + SHIFT + DEL

Pozaznaczaj co potrzebujesz i daj “Wyczyść dane prywatne”.

Na założonym koncie użytkownika nie będą się pokazywały adresy drugiej osoby, która będzie działała na swoim koncie.

Nie ma żadnych programow zainstalowanych przed formatem. Zrobiłem tak jak napisałeś, ale dalej wyświetlają się te wszystkie strony :stuck_out_tongue: Nie wiem skąd mozilla je czyta, ale jeżeli ktoś ma link do tego folderu to prosiłbym o napisanie go :smiley:

Edit: Żadne z waszych sposobów nie pomogły. Czekam na inne rady :stuck_out_tongue: Dobra jakby co to popróbuje jutro. Na razie sie kłade bo jutro buda. PzDr i thx za pomoc ;]

Czy masz zaimportowane lub sam dopisałeś jakieś zakładki do ulubionych. Z tego co zauważyłem wszystkie zakładki są wyświetlane w historii firefoxa jeżeli zaczynasz wpisywać adres danej strony, pomimo tego że np w obecnej chwili po instalacji nie wchodziłeś jeszcze na nie.

Co importujesz z IE jak po wgraniu windowsa IE jest czyste ??

Skoro importujesz historie z IE to je czyta, to gdzie tu format ??

Jakim programem usuwałeś i formatowałeś bo przy uruchomionym systemie C nie można formatować ??

Skoro instalujesz wszystko od nowa to formatujesz D z systemu następnie instalke do napędu i z uporem maniaka instalujesz ponownie na C choć będzie twierdził ze tam jest system ,wybierasz po iluś krokach format i nic nie powinno zostać . Zapewne wybierasz opcje napraw … czy coś .

Formatowałem normalnie. Wchodze w biosa, botuje cd, następnie robie save/exit, komp się resetuje, później wciskam dowolny klawisz i przechodzę do formatowania. Usunełem partycje, dodałem nowe, zastosowałem format plików NTFS(tylko te było do wybory :P). Po zainstalowaniu wina nie miałem żadnych programów. Z płytki przeniosłem ULUBIONE włożyłem do IE. Stwierdziłem że IE jest zbyt dziurawe i pobrałem mozille(5 min po włożeniu ulubionych do IE). Następnie chciałem to zimportować do mozilli. Dałem importuj, ale okazało się że mam też w pasku adresu mozilli historie przeglądanych stron przed zrobieniem formata. I właśnie nie wiem co jest grane. Jeżeli ktoś wie gdzie znajduje się ta cała historia, to prosze o podanie folderu. Bo normalne usuń prywatne dane nie działa. Z góry thx za pomoc…

Idiota ze mnie… Hah sam nie wierze że mogłem tak się wygłupić :stuck_out_tongue: Nie piszę już w czym był problem, bo aż siara :stuck_out_tongue: Pozdro i thx za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia :stuck_out_tongue: