Całkowite formatowanie komputera

(Azbwcx) #1

Witam. Mam pewien problem ze formatem. Otóż przed chwilą sformatowałem kompa. Wszystkie pliki i dane poznikały, ale.... Pobrałem firefoxa 3.03 a tu w pasku adresu widać wszystkie odwiedzone strony na które wchodziłem przed formatem :stuck_out_tongue: I właśnie odnośnie tego mam pytanie. Jak dokonać całkowitego sformatowania komputera. Tak by nie pozostało na komputerze kompletnie nic, poza zainstalowanym windowsem ;] Pozdrawiam

PS. nie korzystam z kompa sam, a w pasku adresu wszędzie mam widoczne strony xxx, więc chciałbym to jakoś usunąć :stuck_out_tongue:

(Cosik Ktosik) #2

Firefox został, bo partycji systemowej zapewne nie formatowałeś. Wiele danych znajduje się w katalogu:

C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\

np Firefoxa:

C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles(pewien numer)

Musisz włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów, aby zobaczyć Documents and Settings

Sformatować tak, aby samego windowsa zostawić, to bardzo żmudna robota o ile możliwa. Lepiej sformatować wszystkie dyski i zainstalować system na nowo.

(Azbwcx) #3

No właśnie w tym rzecz że ja tak zrobiłem. Usunąłem partycje C i D, następnie dodałem C i D, zrobiłem formatuj za pomocą formatu pliku NTFS(nie te szybkie ale zwykłe) czy jakoś tak, i po wgraniu nowego windowsa, dalej mam moje wcześniej odwiedzane stronki. I właśnie nie wiem co jest grane :stuck_out_tongue:

(Azbwcx) #4

Aha firefoxa wcześniej w ogóle nie miałem, ale przeniosłem wszystko z IE.....

(Cosik Ktosik) #5

To jest lekko niemożliwe. Wyzeruj dysk programem Killdisk: http://www.killdisk.com/

A potem na nowo podziel dysk na partycje i sformatuj.

Chyba, że jedynym problemem jest historia zapisana w IE lub FF, to wtedy wystarczy ją wyczyścić? W FF: z menu narzędzia->opcje->prywatność->wyczyść dane prywatne.

EDIT

W IE: z menu->narzędzia->opcje internetowe->zakładka ogólne->historia przeglądania->wyczyść.

(Azbwcx) #6

no właśnie możliwe :smiley: Wszystko zrobiłem jak należy. Od razu po usunięciu C i D dodałem te dwie partycje ponownie. Zrobiłem formatowanie, komp się resnął, zaczęło się wgrywanie windowsa. Następnie pobieram z netu firefoxa 3.03, robie exportuj(albo importuj nie pamiętam :P) pliki z IE i wchodząc w pasek adesu widze wszystkie stronki. Nie wiem czy to wina tego że może miałem/mam jakiegoś wira, czy może z moim windowsem jest coś nie tak, ale jeżeli ktoś mogłby mi dokładnie napisać co ztym fantem zrobić, to bd wdzięczny ;]

Próbowałem już robić wyczyść prywatne dane, ale to nie kwestia tylko historii, tam są wszystkie obejrzane przezemnie strony, wszystkie podadresy itd :stuck_out_tongue: Nie wiem jak to możliwe, ale widocznie jest coś nie tak :stuck_out_tongue:

To może inaczej. Jak usunąć wszystkie wyświetlane wcześniej strony. Bo poprzez usuń prywatne dane nie działa.....

(Cosik Ktosik) #7

Skoro tak, to wyczyściłeś system. Sprawdź, czy w podanym folderze: C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\

są katalogi aplikacji zainstalowanych przed formatowaniem. Jeżeli nie to, wyczyść tylko historię przeglądania i dane prywatne (w FF wejdź najpierw w ustawienia czyszczenia i zaznacz wszystkie opcje). Możesz też użyć kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+Del. W ustawieniach prywatności odznacz też opcję pamiętania historii odwiedzanych stron i włącz na nowo FF.

(Dariusz666) #8

Załóż sobie użytkownika w Windowsie.

Włącz FireFoxa i wciśnij kombinację CTRL + SHIFT + DEL

Pozaznaczaj co potrzebujesz i daj "Wyczyść dane prywatne".

Na założonym koncie użytkownika nie będą się pokazywały adresy drugiej osoby, która będzie działała na swoim koncie.

(Azbwcx) #9

Nie ma żadnych programow zainstalowanych przed formatem. Zrobiłem tak jak napisałeś, ale dalej wyświetlają się te wszystkie strony :stuck_out_tongue: Nie wiem skąd mozilla je czyta, ale jeżeli ktoś ma link do tego folderu to prosiłbym o napisanie go :smiley:

Edit: Żadne z waszych sposobów nie pomogły. Czekam na inne rady :stuck_out_tongue: Dobra jakby co to popróbuje jutro. Na razie sie kłade bo jutro buda. PzDr i thx za pomoc ;]

(Tompyk) #10

Czy masz zaimportowane lub sam dopisałeś jakieś zakładki do ulubionych. Z tego co zauważyłem wszystkie zakładki są wyświetlane w historii firefoxa jeżeli zaczynasz wpisywać adres danej strony, pomimo tego że np w obecnej chwili po instalacji nie wchodziłeś jeszcze na nie.

(adami) #11

Co importujesz z IE jak po wgraniu windowsa IE jest czyste ??

Skoro importujesz historie z IE to je czyta, to gdzie tu format ??

Jakim programem usuwałeś i formatowałeś bo przy uruchomionym systemie C nie można formatować ??

Skoro instalujesz wszystko od nowa to formatujesz D z systemu następnie instalke do napędu i z uporem maniaka instalujesz ponownie na C choć będzie twierdził ze tam jest system ,wybierasz po iluś krokach format i nic nie powinno zostać . Zapewne wybierasz opcje napraw ... czy coś .

(Azbwcx) #12

Formatowałem normalnie. Wchodze w biosa, botuje cd, następnie robie save/exit, komp się resetuje, później wciskam dowolny klawisz i przechodzę do formatowania. Usunełem partycje, dodałem nowe, zastosowałem format plików NTFS(tylko te było do wybory :P). Po zainstalowaniu wina nie miałem żadnych programów. Z płytki przeniosłem ULUBIONE włożyłem do IE. Stwierdziłem że IE jest zbyt dziurawe i pobrałem mozille(5 min po włożeniu ulubionych do IE). Następnie chciałem to zimportować do mozilli. Dałem importuj, ale okazało się że mam też w pasku adresu mozilli historie przeglądanych stron przed zrobieniem formata. I właśnie nie wiem co jest grane. Jeżeli ktoś wie gdzie znajduje się ta cała historia, to prosze o podanie folderu. Bo normalne usuń prywatne dane nie działa. Z góry thx za pomoc.....

(Azbwcx) #13

Idiota ze mnie... Hah sam nie wierze że mogłem tak się wygłupić :stuck_out_tongue: Nie piszę już w czym był problem, bo aż siara :stuck_out_tongue: Pozdro i thx za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia :stuck_out_tongue: