Całkowite ograniczenie klatek do 60 fps w lolu (nie vsync)

Witam,

 

Otóż mam problem taki, że gdy odpaliłem lola bo chciałem w niego popykać to była aktualizacja 6.22 no to po pobraniu i spatchowaniu jej włączam sobie normala i patrzę 60fps. Mam wyłączonego V-synca i ograniczenie klatek, również w panelu sterowania nvidii. Dodam że gdy zmieniłem ponownie w panelu sterowania z włączonego na wyłączonego V-synca to miałem przez chwile moje +200fps lecz po 2-3 sek wróciły do max 60fps i nic się nie dało zmienić. I mam pytanie gdzie leży problem? Bo chciałbym pograć sobie w większej ilości klatek, ponieważ na 60fps gra się wydaje wolna a przy ponad 200 idzie szybciej i mniejsze opóźnienia są. I nie chce odpowiedzi typu: “weź nie narzekaj 60fps ci starczy” . Dziękuję.

Wywal geforce experiance, on często robi problemy. 

 W innych grach też ci nie przekracza 60fps czy tylko w lolu?

Dalej obstawiam, że coś jest nie tak w panelu nvidia

Hmm chwilka zaraz wyrzucę GE i powiem moge jeszcze dać screena z panelu sterowania nvidii jesli coś nie gra.

Edit: usunąłem GE zaraz wejdę na lola i sprawdzę.

Edit 2: Nadal 60 i nie więcej, w panelu sterowania mam normalnie żeby vsync był wyłączony a zarządzanie energią na maksymalną wydajność.

@darkhead20

 

Twój monitor obsługuje więcej niż 60fps? Jeśli nie to więcej nie ma sensu. Idealnie jest mieć dokładnie stałe 60, czy tam tyle na ile masz odświeżanie monitora.

Tak mam 60hz ale ok wytłumacze ci żebyś więcej mi głowy tym nie zawracał… w lolu każda milisekund jest dla mnie ważna (tak jak w csie) do tego porównując 60 a 210 to jest duża różnica bo na 60fps gra idzie wolno po prostu animacje są wolniejsze i widać to gołym okiem a na 210 animacje są szybsze gra jest o wiele przyjemniejsza a nie chce przyzwyczajać się do 60fps. I prosiłbym o nie zawracanie mi głowy na ten temat tak jak napisałem u góry.

Windows 10?

Jeżeli tak, to w ustawieniach aplikacji XBOX (Start -> w wyszukiwarce wpisz XBOX) musisz wyłączyć opcję DVR (nagrywanie rozgrywki).

Myślę że problem został rozwiązany okazało się że po resecie kompa wszystko działa jak wcześniej. A wgl ja nigdy XBOXA nie włączałem a ty mi już o nim gadasz :smiley: