Całkowite ograniczenie klatek do 60 fps w lolu (nie vsync)

(darkhead20) #1

Witam,

Otóż mam problem taki, że gdy odpaliłem lola bo chciałem w niego popykać to była aktualizacja 6.22 no to po pobraniu i spatchowaniu jej włączam sobie normala i patrzę 60fps. Mam wyłączonego V-synca i ograniczenie klatek, również w panelu sterowania nvidii. Dodam że gdy zmieniłem ponownie w panelu sterowania z włączonego na wyłączonego V-synca to miałem przez chwile moje +200fps lecz po 2-3 sek wróciły do max 60fps i nic się nie dało zmienić. I mam pytanie gdzie leży problem? Bo chciałbym pograć sobie w większej ilości klatek, ponieważ na 60fps gra się wydaje wolna a przy ponad 200 idzie szybciej i mniejsze opóźnienia są. I nie chce odpowiedzi typu: “weź nie narzekaj 60fps ci starczy” . Dziękuję.

(silvver) #2

Wywal geforce experiance, on często robi problemy. 

W innych grach też ci nie przekracza 60fps czy tylko w lolu?

Dalej obstawiam, że coś jest nie tak w panelu nvidia

(darkhead20) #3

Hmm chwilka zaraz wyrzucę GE i powiem moge jeszcze dać screena z panelu sterowania nvidii jesli coś nie gra.

Edit: usunąłem GE zaraz wejdę na lola i sprawdzę.

Edit 2: Nadal 60 i nie więcej, w panelu sterowania mam normalnie żeby vsync był wyłączony a zarządzanie energią na maksymalną wydajność.

(kowgli) #4

@darkhead20

Twój monitor obsługuje więcej niż 60fps? Jeśli nie to więcej nie ma sensu. Idealnie jest mieć dokładnie stałe 60, czy tam tyle na ile masz odświeżanie monitora.

(darkhead20) #5

Tak mam 60hz ale ok wytłumacze ci żebyś więcej mi głowy tym nie zawracał… w lolu każda milisekund jest dla mnie ważna (tak jak w csie) do tego porównując 60 a 210 to jest duża różnica bo na 60fps gra idzie wolno po prostu animacje są wolniejsze i widać to gołym okiem a na 210 animacje są szybsze gra jest o wiele przyjemniejsza a nie chce przyzwyczajać się do 60fps. I prosiłbym o nie zawracanie mi głowy na ten temat tak jak napisałem u góry.

(przemek7525) #6

Windows 10?

Jeżeli tak, to w ustawieniach aplikacji XBOX (Start -> w wyszukiwarce wpisz XBOX) musisz wyłączyć opcję DVR (nagrywanie rozgrywki).

(darkhead20) #7

Myślę że problem został rozwiązany okazało się że po resecie kompa wszystko działa jak wcześniej. A wgl ja nigdy XBOXA nie włączałem a ty mi już o nim gadasz :smiley: