Całkowite początki z programowaniem w 2 miesiące, pascal

Witam!

Dzisiaj nauczyciel z informatyki oznajmił, że szuka osoby do konkursu (2giej jedną już ma)

Ja jako, że chcę mieć 6 z infy postanowiłem się zastanowić nad tym i chcę mu jutro dać odpowiedź. TAK / NIE

Materiał to cały pakiet MS Office i programowanie w pascalu. Tak powiedział. MS Office raczej mam opanowany. Z programowaniem totalnie nigdy nie próbowałem.

Konkurs jest 31 Maja więc czasu do przygotowań jest sporo :!:

Tylko proszę Was o wyrozumiałość porady, linki, co do pobrania. Czy to jest w ogóle możliwe nauczenie się tego :?:

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nie ma takiego języka programowania.

Jedyny jaki mi się kojarzy z picassa, to pascal :slight_smile:

oO tak dokładnie sorki już poprawiam :mrgreen:

Właśnie dlatego napisałem, ze nie za bardzo zapamiętałem nazwę.

http://www.pascal.eu.org/index2.htm

Tak na marginesie Turbo Pascal jest wymierającym językiem. Osobiście jak już chcesz się nauczyć programować polecam C++ lub C#

Dlatego się chce pouczyć.

jak myślicie powinienem się zgłosić nawet że jestem całkiem zielony.

Zgłosić się możes… w tyle czasu możesz się bez problemu pascala nauczyć…

A ja radzę przeczytać trochę i dopiero zdecydować, bo programowanie to nie jest taka prosta rzecz.

W ciągu 2 miesięcy to można nieco liznąć programowania, a nie nauczyć się.

Jeśli człowiek nie ma zielonego pojęcia, to nawet stosunkowo prostego Pascala można poznać tylko powierzchownie.

Zgadza się, że lepsza i praktyczniejsza jest któraś z implementacji C, ale jest trudniejsza do opanowania, ma większe możliwości, ale i więcej materiału do uczenia.

Natomiast należy pochwalić za chęci - trochę nauki nikomu nie zaszkodzi, a rozwija człowieka.

Generalnie jestem za, ale proszę nie mieć złudzeń, że w tym czasie da się opanować dobrze i programowanie i Pascala. Jest to tylko pierwszy krok i życzę sukcesów.

P. S.

Z mojego doświadczenia wynika, że trudniej opanowuje się C (coś tam), jeśli najpierw nauczyło się Pascala. Ten ostatni jest bardzo sformalizowany i pewnych rzeczy kompilator pilnuje za programistę, natomiast jak przesiadłem się na C to miałem oczy w koło głowy, a i tak ciągle byłem zaskakiwany nieoczekiwanym sytuacjami.:mrgreen:

Wpisz w Google “kurs pascala” i poczytaj. Jeśli stwierdzisz, że wiesz “o co chodzi”, to zacznij się uczyć programować.

Ja też zacząłem od kursów internetowych, a potem mieliśmy dokładnie to samo na lekcjach.

Tak wiadomo będę musiał poszukać kursów.

Całkowicie od podstawy. Dzięki za wypowiedzi. Nawet jak mi się nie będzie podobało to chyba się zmuszę :stuck_out_tongue: W ogóle to jest taka rzecz, która przyda się w szkole ponadgimnazjalne i dalej.