Całkowite sformatowanie karty pamięci

Siema. Ostatnio kupiłem sobie telefon Nokia i gratis dorzucili mi kartę pamięci 2GB i była tam masa niepotrzebnych mi plików więc ją sformatowałem. Najpierw przez kompa a potem jeszcze przez fona. A problem w tym że na tej karcie ciągle tworzą się nowe foldery i pliki. Jakiś folder cities, plik qf, copyright i za każdym razem gdy to usuwam za załóżmy godzinę znowu mam te pliki. Do tego gdy podłączam komórkę przez USB to widzę wszystkie dawne pliki które miałem przed sformatowaniem tyle że nic nie zajmują 0 bajtów i widzę je tylko na komputerze. I ostatnia rzecz, gdy wchodzę w zmianę dzwonka również mam na liście wszystkie stare melodie tyle że w telefonie wcale ich nie ma. I teraz zapytanie czy jest jakaś możliwość wymazania karty pamięci do stanu zerowego czy może są jakieś inne sposoby. Trochę mnie to denerwuję bo bardzo lubię mieć na telefonie porządek tak jak to miałem w swoim starym Sony Ericssonie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

-prawdopodobnie ,-są to pliki niezbędne dla oprogramowania telefonu…-jeżeli byś korzystał z tej karty wyłącznie w komputerze,to po formatowaniu karty nic się nie pojawi,jeżeli wsadzisz kartę do telefonu- będziesz miał te pliki od nowa…

No, w sumie to mądre co napisałeś i pewnie masz racje, jedyne z czym się nie zgodzę to, to że te pliki są niezbędne dla telefonu bo w końcu telefon działa również bez karty pamięci. Nie mniej jednak dalej czekam na jakieś podpowiedzi bo może jest jednak jakaś możliwość żeby jakoś to wszystko wymazać. A i oczywiście dziękuję za odpowiedź.

Aby nie było tych folderów kartę trzeba sformatować po za telefonem.

Musisz jeszcze sprawdzić w telefonie (w różnych opcjach) czy pliki typu zdjęcia,video,audio nie będą zapisywane na karcie.

Jeżeli masz bardzo pojemną pamięć wbudowaną w telefonie to faktycznie nie ma potrzeby integrowania aplikacji z kartą dodatkową.

Hej,

Zgadza się - ale jako że Nokie wewnętrznej pamięci za dużo nie mają, to wszystko, co możliwe, telefon umieszcza na karcie. Na przykład folder Cities to miejsce, w którym zapisywane są mapy z Nokia Maps. Gdy nie ma karty, po prostu dane nie będą zapisywane. Z tego, co sprawdziłem, nie jest możliwe ustawienie map tak, by pobierały dane na pamięć wewnętrzną telefonu zamiast na kartę pamięci.

Jeśli chodzi o listy z plikami, których już fizycznie nie ma na karcie, w większości przypadków lista jest aktualizowana przy uruchamianiu telefonu - oczywiście najlepiej w włożoną kartą. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Na pewno listę aktualizuje też wgranie najnowszego softu dostępnego do telefonu.

Z ciekawości - jaki to model? Nokia Asha 306?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Ehh, /cenzura/ widzę że na tym telefonie nie będę miał porządku. Zrobiłem to co mówiliście, tzn. sformatowałem kartę poza telefonem, zainstalowałem ponownie ten sam soft (bo nowszego nie ma), wyjąłem i włożyłem baterie, wyłączyłem go i włączyłem. I wszystko po staremu. Tzn. te pliki których nie ma dalej widnieją na liście zmiany dzwonka. Teraz dopiero zobaczyłem że na pamięci telefonu robi się folder playlists i pliki sessionlog, więc jak widać problem nie tkwi tylko w karcie. A, i dalej na kompie (nawet po sformatowaniu karty przez czytnik) dalej widzę te dawne pliki których już nie ma i nic nie zajmują. A to że zdjęcia i filmy będą mi się zapisywały na karcie to nawet dobrze, bo w końcu tam jest ich miejsce. Ale chociaż dzięki za wyjaśnienie kilku spraw. I odpowiadając na ostatnie pytanie, tak to Nokia Asha 306. No nie wiem, chyba nigdy się nie przyzwyczaje do tego syfu… Ale cóż, jeszcze raz dziękuję za rady.

Asha 306 ma mało pamięci wewnętrznej więc tutaj wymuszenie wykorzystania dodatkowej pamięci jest normalne.

Tak samo mam u siebie.

Hej,

Niestety nie zawsze będziesz mógł mieć porządek…

Czyli dokładnie tak, jak powinieneś był zrobić.

Wyjmij więc kartę i uruchom telefon bez niej - listy plików powinny się zaktualizować. Później wyłącz telefon, włóż kartę i uruchom ponownie. Jakiś postęp?

Pytałem o to, bo sam posiadam dokładnie taki sam model. :slight_smile:

Dokładnie, jedynie około 10 MB…

Pozdrawiam,

Dimatheus