Całkowite wymazanie dysku z wyjątkiem partycji Recovery na laptopie Samsunga

Który algorytm do wymazywania poprzez nadpisywanie będzie wystarczająco bezpieczny do wymazania bardzo osobistych danych oraz danych objętych tajemnicą zawodową? Chciałbym to zrobić przez jakieś bootowalne CD, żeby skasować absolutnie cały dysk z wyjątkiem partycji Recovery.

Gutmann 35 przejść w programie Eraser :slight_smile:

Jest kilka programów: OW Shredder, Eraser, Hardwipe, z tego co wyczytałem w necie to wystarczy 7 nadpisań, czyli np. algorytm Scheiner w programie Hardwipe:

http://www.hardwipe.com/user_guide/sanitization_schemes.html

Rzecz w tym, że chciałbym wymazać również partycję systemową. Wszystko poza Recovery. Może któreś narzędzie z Ultimate Boot CD? Wie ktoś, co jest w miarę szybkie?

Jak użyjesz Recovery jeśli skasujesz pozostałe partycje ??? Wypadałoby najpierw zrobić kopie Recovery narzędziami Samsunga.

Mam następujące partycje:

 

Recovery (20 GB)

System (100 MB)

C (tu jest wgrany system)

D

 

Chcę całkowicie wymazać C i D. Nie chcę ruszać Recovery ani System. Jeśli wymażę C to Recovery nie będzie działało?

Przywróć system z Recovery, będzie tylko partycja C i Recovery. Następnie wolne miejsce potraktuj którymś programem.

Program recovery podczas przywracania ustawień fabrycznych powinien zapytać co chcesz zrobić z partycją C. Będziesz mógł ja sformatować. Później spod Windows w Narzedzia Administracyjne - zarządzanie dyskami - będziesz mógł wybrać partycję D i ja sformatować. Korzystanie z oprogramowania typy Hirens czy Ultimate zawsze będzie się wiązało z możliwością skoksowania, sformatowania innych partycji (System/Recovery). 

Zwykły format w moim przypadku to byłoby za mało. Ostatecznie zrobiłem tak: wymazałem całą partycję C z poziomu bootowalnego CD przy pomocy niezbyt skomplikowanego algorytmu i przywróciłem system. Potem już z poziomu Windows wymazałem wolne miejsce na partycji C i całą partycję D przy pomocy lepszego algorytmu.

Mogłeś podłączyć dysk do innego komputera i w programie Hardwipe opcja wymazywanie dysków i zaznaczyć partycje C :stuck_out_tongue:

 

 

 

Nie chciało mi się rozkręcać laptopa i bawić z kablami. W każdym razie już jest po sprawie.