Całkowite zacięcie systemu po kilku minutach pracy od uruchomienia laptopa

Cześć,

Przesyłam do sprawdzenia logi z komputera dziewczyny.

Pomijając kwestię, że laptop nie jest demonem wydajności z racji na nędzny procesor to głównym problemem jest to, że praktycznie zawsze po uruchomieniu laptopa po kilku minutach pracy występuje totalne zacięcie całego komputera na powiedzmy 30-60s. Jest to całkowity freez, nie działają żadne kombinacje klawiszowe itp. Sam nie jestem w stanie stwierdzić co może być przyczyną w/w regularnego zacinania się. Będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie w logów i ewentualną pomoc w optymalizacji.

FRST
Addition
Shortcut

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

1 polubienie

Cześć

Nie ma infekcji. System można oczyścić.

Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST
„Plik naprawczy został utworzony , nie należy go stosować na innym komputerze”
fixlist.txt (3,1 KB)

Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

Po restarcie wklej plik wynikowy.

Dodatkowo uaktualnij BIOS i sterowniki:

Zoptymalizuj dysk używając Defragmentacja i optymalizacja dysków

Jeśli to nie pomoże, będziemy dalej szukać.
Pozdrawiam

Plik z wynikami: Fixlog

Jeśli chodzi o BIOS, to jestem praktycznie przekonany, że instalowałem najnowsza wersję już po ostatniej aktualizacji jego wersji na stronie ze sterownikami (01.2017)

Jakie inne sterowniki są kluczowe/istotne z punktu widzenia działania systemu? Bo mówiąc szczerze pobieranie wszystkiego mogłoby nieźle przymulić już mulącego laptopa, więc starałbym się unikać instalacji dodatkowych, teoretycznie zbędnych rzeczy.

Dodatkowo zauważyłem, że zegar systemowy jest 2-3 min do przodu względem rzeczywistej godziny - nie mogę go ustawić ręcznie ani zsynchronizować z serwerem (ostatnia udana synchronizacja 08.05.22)

Pozdrawiam.

System jest oczyszczony.
Zainstaluj wszystkie sterowniki, nie obawiaj się, nie spowodują przymulania chyba, że są nieaktualne.
Sprawdź i ustaw prawidłową datę, a potem zsynchonizuj czas z serwerem np:

Czy podczas uruchamiania komputera pojawia się komunikat o niepoprawnej dacie lub czasie?
Jeśli tak, bateria BIOS do wymiany.

Jak nie przejdzie to DNS może blokować synchronizowanie.

Być moze problemem jest ta usługa.
Energy Server Service queencreek

  1. (Intel(R) System Usage Report → ) C:\Program Files\Intel\SUR\QUEENCREEK\x64\esrv.exe

Jest cześcia róznych aplikacji intela.
Potrafi to.

Udało się zsynchronizować godzinę z serwerem urzędu miar. Wygląda na to, że jest jakiś problem z synchronizacją bezpośrednio z serwerem Microsoftu.

W kwestii sterowników zajmę się tym kiedy będę miał więcej wolnego czasu, bo cały proces może chwile zająć.

1 polubienie

A jakie ma zainstalować?
Wiadomo, wszystkie, oprócz tych nieaktualnych. :man_facepalming:
To znaczy które? I przez co?
Przez coś co teraz moze własnie jest problemem?

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.