Całkowite zawieszanie systemu - laptop lenovo

(isio) #1

Witam

Kupiłem niedawno laptopa lenovo ideapad S210. Sprawuje się ogólnie bardzo dobrze, jednak ostatnio napotkałem kilka problemów które mnie zdziwił.

Po kupnie, odinstalowałem prawie wszystkie programy jakimi uraczyło mnie lenovo (myślałem nad całkowitym wywaleniem recovery i instalacja czystego Win 8.1, ale nie wiem jak to wpłynie na gwarancję)

Ostatnio chciałem trochę pograć w jakieś proste gry i przetestować jak by chodziła FIFA 15 (demo) na tym lapku. Zainstalowałem program Origin i w momencie uruchamiania (Origina) następuje całkowite zamrożenie komputera, jedynie można go zresetować klawiszem włącznika (w momencie zawieszenia słychać “mielenie” dysku twardego. Próbowałem odinstalować Origin i w czasie dezinstalacji nastąpiła również zwiecha. Dałem sobie spokój i postanowiłem nie zagłebiać się w to, czemu tak się działo.

Dziś chciałem przetestować program Popcorn Time, po instalacji i kliknięciu na ikonę uruchamiania wyskoczył monit Firewalla Windowsowego. Kliknałem na Zezwól na dostęp do internetu i…zwiecha kompa podobna jak przy Originie.

W tym momencie mnie to już zdziwiło i postanowiłem zamieścić tutaj posta, może zdiagnozujecie przyczynę.

Oprócz ww czynności puściłem również chkdsk i nie znalazł żadnych błędów.

Poniżej raport z programu Cristal Disc Info

http://zapodaj.net/a94f9d6ef606a.jpg.html

(IPSEN) #2

Dysk OK

Przywracanie systemu do daty kiedy działał normalnie