Całkowite zawieszenie podczas instalacji systemu

Witam, Panowie pomóżcie proszę.

Mam problem, mam laptopa Acer dosyć fajnego na procku i5, z 8GB pamięci ram i grafiką zintegrowaną. Sprzęt do pracy i nauki. Był system Windows 10 Pro w ogóle wersja zła bo 32bit, źle skonfigurowany i chodzi fatalnie, wymieniłem dysk na SSD na GoodRama CX-400 256 GB, wrzucam pendrive z instalką systemu Windows 10 1909, wszystko ładnie pięknie, dochodzi do momentu "Kopiowanie plików systemu Windows " i zacina się całkowicie, wisi tak i nic się nie dzieje. Co to może być ?

Zmieniłem pendrive na inne, próbowałem z płytki, z baterią, bez baterii nic. To samo.

Wykonaj i użyj pendrajwa z aktualną wersją (20H2) Windowsa 10/64-bit za pomocą tego narzędzia:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

1 polubienie

Wersja systemu nie powinna mieć znaczenia ale sam obraz systemu na nośniku USB może być źle utworzony lub uszkodzony, dlatego się zawiesza. Nie podałeś Nam jakim sposobem stworzyłeś bootowalny nośnik a to dość istotna sprawa. Zwykle pobiera się obraz iso najnowszej wersji Windows 20H2 za pomocą programu Windows ISO Downloader a bootowalny nośnik tworzy się programem Rufus właśnie z tego obrazu. Ten sposób działa praktycznie zawsze. Czasem należy tylko w bios wyłączyć opcję Secure boot.

Sprawdź pamięć programem mem test jeszcze.

Pendrive tworzony był programem PowerISO, ale nigdy nie mialem takiego problemu.

Power ISO nie potrafi poprawnie stworzyć instalatora dla systemu Windows 10. Kopiowanie obrazu 1:1 na USB nie wystarczy. Konieczne jest utworzenie odpowiednich partycji i plików rozruchowych żeby instalator działał poprawnie. Skoro masz już obraz iso Windows to pobierz program Rufus i stwórz poprawnie działający bootowalny nośnik USB.

Jak długo i na jakiej specyfikacji, bo i5 i 32 bitowy W10 wskazuje na jakieś muzealne procki pokroju 2000.

Panowie przypadek beznadziejny, żaden sposób instalacji nie pomógł.
Zrobiłem klon dysku HDD na którym była 10-tka, poprawiłem ją w każdym calu, czyli aktualizacja, instalacja brakujących programów i działa. Temat do zamknięcia.

1 polubienie

skąd pobrać ISO tego systemu?

ISO tego systemu wykonuje się tym narzędziem, do którego link już podałem i podaję ponownie.
Trzeba tam wybrać opcję tworzenia obrazu i zrobi się ISO :grinning:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

ISO polecam jednak pobrać przez przeglądarkę, bo MCT nie potrafi wznawiać utraconego połączenia i można przez to trochę nerwów stracić, szczególnie na powolnym łączu :wink:
W10 20h2 64bit
W10 20h2 32bit

1 polubienie

Dziękuje !

Można wiedzieć skąd te linki do bezpośredniego pobierania plików ISO z instalatorem systemu? Na stronie pobierania Windows 10 nie widzę nigdzie bezpośrednich odnośników.

Ze strony MS, tylko musisz mieć inny system operacyjny w user agent przeglądarki niż Windows i nie będzie ci wciskało MCT. Linki które wygenerowałem ważne są 24 godziny.

1 polubienie

Te obrazy są uszkodzone chyba gdyż próbowałem kilkoma programami przygotować nośnik i nie bootuje mi z niego.

No to daj się namówić na to:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Narzędzie to wykona Ci od razu bootowalnego pendrajwa. Tylko czytaj uważnie kreatora.

Za pomocą MediaCreationTool można pobrać obraz systemu, można zrobić też pendrive.

W tym przypadku prawdopodobnie problem stanowi sam dysk, często z niektórymi starszymi laptopami pojawiały się problemy przy instalacji z dyskami GoodRam, ale po założeniu partycji, usunięciu i ponownej instalacji ruszało, po sklonowaniu też.

Natomiast często po kilku miesiącach pojawiały się wolne sektory na tych dyskach. Po sformatowaniu znikały, ale po ponownej instalacji znowu się pojawiały za jakiś czas. Wygląda, że to jakiś problem softwaerowy, bo pojawia się tylko na niektórych konfiguracjach.

Zrobiłem rufusem to, każde mi wyłączyć sucure boot.

No bo trzeba wyłączyć Secure Boot bez tego instalator nie ruszy. Opcja dostępna w bios.

To nie był problem związany z ustawieniami biosu.
Instalator ruszał, podział partycji minął, pierwsza sekcja kopiowanie plików i zawias.