Całkowity brak dźwięku w tekstowym Debianie

Witam,

od razu uprzedzam, że w sprawach Linuksa jestem raczej początkujący.

Otóż jakiś czas temu na moim starym PC zainstalowałem sobie Debiana x86 z GNOME. Stwierdziłem, że jest to całkiem fajny system, ale do zwykłego słuchania radia internetowego niekoniecznie potrzebuję całego środowiska GNOME. Kilka dni temu zatem zainstalowałem Debiana, tym razem bez środowiska graficznego i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że teraz w głośnikach nie słychać absolutnie nic. Problem na pewno nie dotyczy kabli ani głośników, bo na graficznym Debianie wszystko pięknie i ładnie grało, ani połączenia z internetem, bo ping i elinks działają wyśmienicie. Tak więc, co dotychczas zrobiłem:

  • zainstalowałem alsa-base i alsa-utils

  • zainstalowałem mocp

  • Po pół godziny szukania znalazłem na stronie producenta sterowniki do AC97 (płyta główna MSI 865PE Neo2-S, dźwiękówka zintegrowana C-Media CMI9739A/9761), rozpakowałem je, ale przy użyciu make i make install pojawiły się jakieś błędy o braku pliku .o.

http://pl.msi.com/product/mb/865PE-Neo2 … r&os=Other

  • Na forum Ubuntu ktoś coś napisał o użyciu pulseaudio (czy coś w ten deseń), więc też zainstalowałem. Nic.

W alsamixer wszystko pięknie odnajduje, w mocp pliki też niby się odtwarzają, ale jednak nic nie słychać.

Jakieś propozycje? Z góry dzięki, będę bardzo wdzięczny.

Czy na pewno w alsamixer coś nie jest wyciszone (oznaczone jako MM pod słupkiem głośności)?

Czy alsa jest wystartowana?

Czy odpowiednie moduły są załadowane?

Może coś pomoże wiki dotyczące alsy.

Skoro Ci na “graficznym Debianie” wszystko śmigało, to po co na tekstowym bawiłeś się w instalację sterowników?