Call of Duty 2 WINE - 16FPS - brak płynności

Hejka,

działająca gra Call of Duty 2 to ostatnia bariera do porzucenia okienek MS. Problem jest z płynnością gry. Sprawdzałem na Mint 16 Cinnamon 64bit oraz na Ubuntu 13.10 64bit.

 

Zainstalowałem Minta 16, zaktualizowałem, zainstalowałem sterowniki (zamknięte) proponowane przez Minta, zainstalowałem WINE, wrzuciłęm krążek z oryginalną kopią Call of Duty 2 (Game of the year, od razu wersja 1.2) zainstalowałem przez WINE, uruchamiam grę i:

 

  1. Gra się uruchamia bardzo długo.

  2. W grze mam tylko 16FPS, nie zależnie od rozdzielczości, poziomu detali itp.

 

Sprawdzałem jeszcze na sterownikach beta proponowanych przez Minta, to samo. Ostatnim krokiem był test na otwartych sterownikach proponowanych. Tu jeszcze gorzej, gra odpala się szybciej, ale po wejściu na serwer mam od razu artefakty, jasnoniebieskie tło i kilka elementów mapy (kawałki budynków, bez tekstur).

 

 

Analogiczna sytuacja jest na Ubuntu 13.10.

 

Gra ma status GOLD na stronie WINE, na YT są same filmiki jak gra działa cudnie.

 

Karta graficzna to MSI Radeon HD7850 OC 2GB. Karta sprawna, przetestowana pod Windows 7 (Furmark, 3DMarki, Unigine Heaven itp.).

 

Wykonałem kolejną czystą instalację systemu, sterowników i PlayOnLinux - sytuacja wygląda tak samo.

 

Czy macie jakieś pomysły co jest nie tak ? Może spróbować na innej dystrybucji (Linux Mint Debian?). Enemy Territory, WarSow (natywne instalatory) Half Life 2 (natywnie STEAM) działają pięknie.

u mnie ostatnia barierą był War Thunder i działa doskonale :slight_smile: wyeleminowalem Windowsa u siebie

 

Zainstaluj CoD 2 za pomocą Play on Linux- ta gra ma już nawet gotowy skrypt konfiguracyjny - i będzie działać lepiej niz pod samym wine

 

 

http://www.playonlinux.com/pl/download.html

 

ps. Jak masz problem z SopCast to zainstaluj Tv-Maxe :wink:

Zainstaluj najnowsze Wine (wersje 1.7.*) z PPA.

PlayOnLinux też sprawdzałem, jest to samo, dodatkowo tworzą się skróty w dziwnym języku :o

 

@ enedil - sprawdzę tak jak piszesz, na nowszym WINE.

 

edit:

Postawiłem Manjaro 64bit XFCE i WINE 1.7 + PlayOnLinux i jest lepiej (stery 13.4). Gra się uruchamia normalnie, jednak strasznie skaczą FPS’y generalnie 91FPS i przy strzelaniu spadki do 80, 45 FPS.