Call of Duty 4 Skąd pobrać legalnie pliki gry?

Witam, jakieś 10 lat temu zakupiłem wersję BOX tej gry. Płyta jest strasznie porysowana i nie da się nic z niej odczytać. Mam klucz cd-key ale on jest w formacie XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX. Steam tego nie przyjmuje. Skąd mogę pobrać legalnie pliki gry, nie kupując gry po raz drugi ?

Nawet jak pobierzesz skądś pliki do gry to oryginalna płyta jest zabezpieczona - prawdopodobnie SafeDisk v.4.0 - i dałoby się zrobić prawidłowy obraz Alkoholem 120% ale musisz mieć czytelny oryginał i kółko się zamyka.

Zapytaj się na forum, może ktoś ma kopię to Ci pożyczy do zgrania.

W chwili obecnej to i tak musisz tą grę odpalać z crack-iem.

Są dwie drogi. Pierwsza to mail do Activision z prośbą o zamianę klucza Retail na klucz Steam. Napisz, że masz problem z oryginalną płytą i przez to nie możesz grać w zakupioną gre. Drugim sposobem jest napisanie tego samego maila do Steam. W obu przypadkach potrzebowałbyś zdjęcia pudełka wraz z kluczem oraz najlepiej z dowodem zakupu. Może pójdą Ci na rękę.

Wielu producentów zamieniało klucze na Steamowe wersje, choć taki Rockstar nie chciał mi np. zmienić klucza Retail, działającego tylko w GFWL na Steamowy i musiałem działać na cracku, który udostępnił sam producent - a dokopać się do informacji było naprawdę trudno. Olałem ich do momentu gdy kupiłem paczkę Rockstar na Kinguinie za śmieszne pieniądze - GTA 3, VC, SA, IV, MAX Payne 1-3.

Pamiętam aktywator do Borderlands, który klucze retail rejestrował na Steam. Samo narzędzie udostępnił wydawca.

Takie rady sobie podaruj, bo to sposób nielegalny. Mówimy tu raczej o legalnych metodach. Namawianie do używania cracków przeczy regulaminowi forum.

Lordek,

I uważasz że CoD4:MW odpala się bez najmniejszego problemu nawet w wersji ze Steam-a? Powodzenia.

mr-owl

Nie ważne co on uważa i jak coś działa. Ważne jest to że jawnie namawiasz do używania nielegalnego oprogramowania co jest zabronione przez regulamin forum.

1 polubienie

W sumie to pewnie wystarczy się nie chwalić, nagle policja odzwiedzi wszystkich “1800” użytkowników dobrychprogramów, bo nie czytali regulaminu?

Tu nie chodzi o policje czy prawo (jakby ich to w ogóle obchodziło) a idę i nie roznoszenie g… po internecie.

A nie lepiej prościej?
Jest regulamin, pewna zasada trzymająca użytkowników w ryzach od samego początku - walka z piractwem, nielegalnym oprogramowaniem i przestrzeganiem przed krokami zmierzającymi do szerzenia się takich czynności w szerszym kręgu.
Dlatego tępimy wszelki przejaw takich “inicjatyw” ot co.

Napiszę do Activision i do steam’a któryś może się zlituje xD.
Dzięki za pomoc.

1 polubienie

activision chciało zamienić na klucz steam, ale nie maja w magazynach ani jednego klucza xD

Pewnie trzymają te klucze w zaplombowanych kopertach, poukładane na europaletach w magazynie wysokiego składowania. :joy:

Niedawno widziałem różne wyprzedaże kluczy Steam do MW2 i MW3, także pewnie tych też zabraknie. :smiley: Robili wietrzenie magazynów pewnie… :joy:

  1. Znaczy w którym miejscu namawiam do piractwa, z tego co wiem to ciągle można utworzyć kopię legalnie posiadanej gry.
  2. Mam CoD4 w wersji CD i na Steam-a i jakoś ciężko jest ją odpalić bez podmiany plików uruchomieniowych (nie tego się spodziewałem kupując wersję ze Steam-a).

Pozdrawiam,

mr-owl

W takim:

  1. Od kiedy CoD 4 jest na Steam, chyba że piszesz o wersji Remastered ?

Rozumiem że to jest Remastered? Bo nigdzie nie widzę informacji na steam i to chyba powoduje zamieszanie.

https://store.steampowered.com/app/7940/Call_of_Duty_4_Modern_Warfare/

  1. Stwierdzenie że nawet oryginalna gra nie działa bez problemów i trzeba kombinować (https://gaming.stackexchange.com/questions/108442/how-to-fix-the-call-of-duty-4-modern-warfare-multiplayer-crash-on-startup, https://steamcommunity.com/app/7940/discussions/0/882964760932964803/) nie oznacza namawiania do piractwa.
  2. CoD4:MW jest ciągle dostępne na Steam (https://store.steampowered.com/app/7940/Call_of_Duty_4_Modern_Warfare/)

Pozdrawiam,

mr-owl