Call of Duty Modern Warfare (2019)

Wyszło…prawdziwie nowa część serii. Jestem po kampanii - całkiem dobra, dorosła, choć nieco za krótka. Od wczoraj młócę multiplayer, i powiem szczerze, że dawno żadna gra online mnie tak nie wciągnęła. :slight_smile: Jak ktoś chętny razem pograć, zapraszam. :wink: Jak ktoś ma też wątpliwości przed zakupem - chętnie rozwieję. :smiley: (ciągle jest promocja na darmową grę przy zakupie dowolnej karty RTX, a że najtańszy RTX 2060 kosztuje już ledwie ponad 1500 zł, to oferta całkiem zacna).

Ciekawy jestem resetu Modern Warfare. Nie grałem jeszcze. Nie oglądam “gejmpleji” na “jutubach” bo to szkoda czasu, więc zapytam. Ta część CoDa ma coś wspólnego z pierwowzorem Modern Warfare?

Fabularnie - w pełni. Przede wszystkim mamy znów Cpt. Price’a (z twarzą i głosem Barry’ego Sloane’a - pasuje idealnie :slight_smile: ) i inne postaci z trylogii, a na koniec tej części…jest coś tym bardziej spajającego starą trylogię z tą częścią. :wink:

Jeżeli chodzi o mechaniki i gameplay - jest inaczej, bo w końcu mamy kompletnie nowy silnik. :slight_smile: Mamy pojazdy, wielkie bitwy…teraz już wybitnie można stawiać CoD’a obok Battlefielda, choć to cały czas zdecydowanie nastawiona na szybkość i reakcję strzelanka, niż taktyka. Mamy kilka fajnych nowych mechanizmów, jak np. strzelanie z naturalnych podpórek tj. ościeżnica drzwi, murek. Ogólnie…trochę jest inny feeling biegania, strzelania…ciężko to opisać. Świeżo co grałem sobie nieco na multi CoD:WW2, i jest po prostu inaczej.

A to co najważniejsze - póki co nie mamy żadnych lootboxów, unlocków za jakieś punkty do kupienia itp. Ile grasz, tyle masz. :slight_smile: Rozwój atutów, killstreaków czy samych broni - w 100% związany tylko z grą. Chyba jedyna rzecz do kupna póki co, to boosty do zdobywania tego doświadczenia broni/postaci.

Osobiście obawiam się, że to celowa praktyka wydawcy: Najpierw nazbierać klientów na “nie mamy mikropłatności”, by później je wprowadzić. W końcu tak było w Black Ops IIII i trochę ciężko ufać Activision na tej płaszczyźnie :frowning:

Ja dla przykładu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przez lata mocno wspierałem serię CoD … przynajmniej do czasu gdy zaczęli iść w złą stronę … potem miałem przesiadkę na większe mapy, możliwości … słowem = Battlefield.

Od pierwszych zapowiedzi gdy ruszyłem z tematem alfy i bety nowego Modern Warfare - z ciekawością patrzę na to co zrobiła nowa gra - a wygląda to dość zacnie. Być może jak przeminie miesiąc premier i gra nieco stanieje, to też sobie zakupię … ale TYLKO do multi.

Tylko do multi… no dziś kampania w takich grach, to tylko zapychacz. Trudno nie zgodzić się, że te gry kupuje się i robi tylko pod multiplayer sieciowy.

1 polubienie

Noo kiedyś to było inaczej. Kampania dawała masę satysfakcji, ale przyszłe produkcje zaczęły się już mocno powtarzać w gestii mechaniki oraz historii. Kampanie CoD zawsze były pełne napięcia ale stosunkowo za krótkie.

Chomik325 na Battle.necie - czeka. :smiley:

…ale kampania nowego CoD naprawdę zasługuje na uwagę. I nie jest to tylko samouczek. :slight_smile: To naprawdę fajna, dojrzała i stonowana historia.

Również słyszałem same pozytywy na temat kampanii… no może poza tym, jak przedstawia Rosjan i nadmiernym epatowaniem próbami szokowania, skoro zaskoczyły w CoD4 i MW2 :stuck_out_tongue:

Multi podobno fajne, ale za szybko się umiera z powodu sposobu, w jaki działa kod sieciowy - często spotykane “zabili go i uciekł”, bo serwer brał pod uwagę bardziej to, kto zaczął strzelać jako pierwszy.

Gra naprawde dobra i warta zakupu, bo na multi jak zawsze mozna grac i grac.