Call of Duty: WWII Problem z kartą graficzną

Mam problem, niestety nie mogę ustawić swojej karty graficznej w ustawieniach gry (kłódka) cały czas odpala na Intel’u zamiast AMD, jak wyłączę Intel w menadżerze urządzeń to zamiast odpalać na AMD odpala na jakieś karcie graficznej Microsoft o której istnieniu nawet nie miałem pojęcia (nie jest widoczna w menadżerze urządzeń) . Nie pogram na karcie z intela bo wszystko jest na szaro słychać, tylko dialogi, a karta niby ta Microsoft strasznie muli. Ma ktoś pomysł, dlaczego gra nie odpala jak każda inna na Radeon’ie?

A jakiego masz Radka?

AMD Radeon R5 M200 / HD 8500M Series

Dodam, że wcześniej gra chodziła wybitnie! Coś się ostatnio pochrzaniło wyskoczyło mi coś o zmianie sprzętu i od tego czasu są problemy… Sterowniki są aktualne.

Przełączenie grafiki i uruchomienie jej w ustawieniach panelu kontrolnego AMD niestety rozwiązało to, tylko problem szarego ekranu, gra po filmiku ładuje się i powoduje zwis sytemu. Dalej ciągnie na Intel’u zamiast przez AMD po mimo przełączeniu grafiki w panelu kontrolnym AMD.

Odinstaluj Radka programem Display Driver Uninstaller (czyści śmieci - jest na DB) i zainstaluj na nowo.

1 polubienie

Dzięki! Sprawdzę i dam znać.

@anon47021787 niestety nic to nie dało. Jestem przerażony i zdruzgotany…

Z innymi tytułami jest podobny problem ?

Podejrzewam, że tak. Fifa 18 podczas rozgrywania meczu w którymś momencie zwalnia pojawia się “slow motion” wcześniej tego nie było… Wróciłem do Windows 8.1 z 10 bo myślałem, że problem zniknie niestety tak się nie stało… Wszystkie aktualizacje mam zainstalowane niczego nie ominąłem. Jak to jest możliwe, że dwa miesiące temu wszystko działało poprawnie a teraz nie? Wszystkie moje problemy zaczęły się z przejściem na Windows 10… Po którejś aktualizacji wyskoczył komunikat o rzekomej zmianie sprzętu podczas rozruchu Call of Duty od tego czasu zmagam się z tym problemem. Stwierdziłem, że jak zrobię “recovery system” to wszystko wróci do normy… Miało być lepiej a jest tak samo czy to możliwe, że Radeon wysiadł?

Może format pomoże ?

Mam, tylko Windows 8, który zawiera klucz produktu oryginalnie wgrany, nie mam legalnego systemu na płycie, tak więc chyba nie da rady?

Ze strony MS ściągnij ISO.

Utworzyłem nową partycję i zainstalowałem na niej Windows 10 na “czysto”. Niestety po załadowaniu się systemu następuje zwis i pojawienie się niebieskiego ekrany informującym o niespodziewanym błędzie pozostaje, tylko wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania. Po ponownym uruchomieniu nie ma możliwości naprawy ani przywrócenia pozostaje, tylko wybór pierwszego systemu.