Call of Juarez: Więzy krwi - crash podczas ładowania misji

Witam.

Mam problem z grą Call of Juarez: Więzy krwi.Włączam grę, nie pojawia się początkowy filmik. Naciskam kilka razy “Esc” i pokazuje mi się menu gry. Wybieram nową grę, pokazuje się filmik, znowu naciskam “Esc”, żeby go ominąć, pokazuje się na chwilkę “Proszę czekać” i… crash do pulpitu. Jak nie ominę tego filmu to leci on kilka sekund i tak samo - wywala do pulpitu. Nie pokazuje się żaden komunikat o błędzie, nic. Po prostu wyłącza się. Zainstalowałem najnowszego patcha 1.1, który ponoć to naprawia (wywalanie gry na komputerach z 4-rdzeniowymi prockami jak dobrze zrozumiałem), ale to nic nie dało. Gra jest oczywiście oryginalna.

Konfiguracja komputera:

Procesor: Intel i7-2600 3,4GHz, 4 rdzenie

Grafika: Asus GTS450

System Windows 7 HP x64

Na starym komputerze (GF8600, AMD Athlon x64 3000+ 2.0GHz) gra działała bez większych problemów…

Jeżeli jest to faktycznie problem z czterordzeniowcami to Odpal COJ > zminimalizuj : Menedżer zadań znajdź proces COJ > kliknij prawym > ustaw koligację > odznacz 3 i 4 rdzeń > wróć i sprawdź czy gra śmiga.

Witam.

Odznaczyłem 7 procesorów (procek jest ośmiowątkowy i pewnie dlatego jest tam aż 8 procesorów wyświetlonych), ale nic to nie dało. Grę znowu wywaliło, ale dodatkowo pokazał się komunikat, że program przestał odpowiadać. Zauważyłem też, że nie pokazuje się filmik, który jest w menu.

Kurde może być problem z tym prockiem ,można by było jeszcze spróbować w msconfig > rozruch > zaawansowane > liczba procków ustawić 1,ale wtedy cały system będzie chodził na 1 ,i chyba to jest bez sensu.

Może gra się wykrzaczyła ,bo było dłubane przy niej :)(pewnie tak) .Istnieje taki programik PriFinitty x64 ,a w nim można pokombinować z koligacją ,zapisać ustawienia ,po restarcie gra powinna odpalić na 1 (bez dłubania)

Nic nie kombinuj z procesorem! Najprawdopodobniej przyczyna problemu leży tu:

kliknij PPM na ikonie “głośniczka” w zasobniku -> urządzenia do odtwarzania -> dwuklik na domyślnym urządzeniu(w moim przypadku “głośniki”) -> zakładka zaawansowane-> zmień format domyślny na “16 bit, 48000Hz (DVD Quality)”

Witam

Łukash , PriFinitty nic nie daje, efekt taki sam jak zmiana ustawień w menadżerze zadań Windowsa. Przeinstalowałem grę, nie instalowałem patcha i… pokazał się filmik podczas uruchamiania gry i w menu - nic więcej. Doinstalowałem też ostatnią wersję DirectX 9, ale to też niewiele pomogło.

barry06 , Nie będę oszukiwał. Na początku się zaśmiałem z tego (w końcu co mogą mieć ustawienia jakości dźwięku do wywalania gry?). Jednak zrobiłem to i… Pomogło ;). Jest jakiś sposób by dało się grać na najwyższej jakości dźwięku bez takich crashów?

przemku , mogą mieć bo pomaga :slight_smile: Sam się z tym problemem borykałem, ale u mnie wskazówką było to, że crashowało dopiero przy pierwszym dźwięku (przy filmiku albo jeżeli się go pominęło - przy pierwszym dialogu). Chyba innej rady nie ma, a przynajmniej w googlach nie było, gdy sam potrzebowałem pomocy. Natomiast różnicy w jakości dźwięku raczej nie usłyszysz.