Całonocne ładowanie baterii w smartfonie

Czy całonocne ładowanie (zaspałem przed naładowaniem) nowej baterii i w ogóle baterii smartfona może na nią negatywnie wpłynąć? Chciałbym wiedzieć i na przyszłość być o to mądrzejszy

Nie wiem, jak jest w rzeczywistości, ale ja wiele razy ładowałem w nocy. W zasadzie to przeważnie ładuję tel. przez noc i nigdy nie zauważyłem problemów z baterią. Niektóre telefony mają taką opcję, że ‘odcinają’ dopływ prądu z sieci, gdy bateria jest naładowana. Tak czy inaczej często nie da się podładować sprzętu o innej porze i pozostaje tylko noc.

Ja także co noc ładuje moją Moto G i powiem, że do południa potrafię zejść z poziomem baterii do 70 - 55 % mimo tego że nie używam telefonu (Wifi/Lokalizacja), a jedynie pogrywam w gry podczas jazdy autobusem. Generalnie na wieczór zostaje jeszcze jakieś 20 - 30% baterii, o dziwo, nawet gdy mam 10% baterii, mogę włączyć muzykę a telefon jeszcze z 10 godzin wytrzyma

Jeśli bateria jest rozładowana i zaczynasz ją częstować prądem na noc i dopiero budząc się rano ją odłaczasz nic złego się nie stanie.

Po naładowaniu do 100% z automatu odcina się ładowanie więc ani to jej nie szkodzi,ani nie pomaga.

Moja zakupiona wczoraj nowa bateria na budach odłączona bodajże od ładowania o 6tej rano jest na chwilę obecną już prawie rozładowana. 30 złotych chyba w plecy :?

Nie. Normalne baterie tyle trzymają