Cały czas wyłącza się mi komputer

(Sebans3) #1

pomóżcie co chwila wyłącza sie jakby prądu nie było i sie włącza wygląda to jak "uruchom ponownie" pomóżcie.

(Kuklik92) #2

pokazuje ci sie takie odliczanie od 60 sekund mi sie pokazywało i po 60 sekundach komp sie wyłanczał. Kiedy ci sie to stało.

(Mariusz Berstling) #3

może zasilacz masz za słaby... zmieniałeś hardware, dokupywałeś coś? sprawdź może tempy w biosie czy są w miare normalne...

(Wigrus1) #4

najpierw to napisz po "polskiemu"

Winą są zapewne robaki i spyware.

Daj logi do kontroli tam gdzie trzeba, daj temp. z everesta, jak i napięcia.

Pokazują Ci się jakieś komunikaty podczac pracy w windows?

(adam9870) #5

luzikseba Najpierw proponuję sprawdzić temperatury podzespołów i napięcia ponieważ bardzo możliwe, że to jest ich wina.

:arrow: Pomiar temperatur

:arrow: Jak prawidłowo sprawdzić napięcia zasilacza komputerowego

Ewentualnie możesz sprawdzić pamięć, jednak prawdę mówiąc wątpię aby to była ich wina :?

:arrow: Prawidłowe sprawdzenie modułów RAM na błędy.

Możesz sprawdzić też komputer na szkodniki ponieważ to one właśnie często powodują restarty komputera, spowolnienie jego działania etc. W tym celu proponuję dać na forum zestaw logów:

:arrow: HijackThis, Silent Runners oraz inne narzędz. - Instrukcja

Dodatkowo proszę podać swoją konfigurację komputera, czy podkręcałeś coś, czy zmieniałeś ostatnio coś w swoim komputerze.

Pokazywało Ci się to ponieważ miałeś swojego czasu bardzo znanego i niestety natrętnego wirusa Blaster , Sasser lub Cycle. Dzisiaj już mało kto to łapie a firma Microsoft wydała już jakiś czas temu odpowiednie łatki zabezpieczające przed nimi.

(Sebans3) #6

pisze na max szybko bo tak co 3 min sie wyłącza. przedtem wyskakiwał niebieski ekran z błędami typu 0x00000000 przeczystałem legende do błedu i to było coś z kartą sieciową postawiłem od nowa system i teraz już się nie pojawia niebieski ekranm ale odrazu wyłącza sie system kompa wymieniałem pół roku temu zasilacz jest ok zaraz sprawdze temperature

(Wigrus1) #7

jaki sys.?xp? masz service packa2 zainstalowanego?

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 21:22

skąd wiesz, że zasiłka jest ok. podaj chociaż producenta

(Sebans3) #8

jak mogę wsadzić tu zdjęcie ?? bo nie zdąrze przepisać ??

(Wigrus1) #9

http://www.fotosik.pl

wrzucasz lina na forum po wgraniu :slight_smile:

(Sebans3) #10

windows XP SP2 a zasilacz jest dobry bo przedtem miałem celerona 2.0 i wymieniałem płyte z prockiem na pentium IV 3.0 GHz i tamty zasilacz był za słaby i dali mi 400

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 21:38

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c18b6.html

(Adarek) #11

Spokojnie luzikseba. Uruchom kompa w trybie awaryjnym.

Podczas startu komputera naciskasz pulascyjnie klawisz F8. Pojawia Ci się menu ,wybierasz >>> Tryb Awaryjny. Naciskasz >>> Enter.

(Sebans3) #12

Nic mi tryb awaryjny nie dał!. teraz mam tak że albo wyłancza sie kmp po 1 minucie albo po 10 nie macie jakiś nowych pomyslów bo ja już nie mam nerwów :frowning:

(Adarek) #13

Co to znaczy :

Nie włącza sie w awaryjnym ?? W awaryjnym sie też restartuje ??

Jesli sie restartuje w awaryjnym to na 99% wina sprzętu . Nic ci tu nie poradzimy .Tylko serwis .

I pisz konkretniej , nie jesteśmy tu od zgadywania .

(Wigrus1) #14

dałeś logi do sprawdzenia?

A i to napięcie na +5V mnie trochę niepokoi,sprawdź miernikiem, jak możesz.

(De Niro) #15

odłącz sprzęt: kate sieciową, CDROM, inne urzadzenia które masz podłączone do PC

następnie jeżeli bedzie to możliwe to zrób:

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: włącz BSOD'a

(Sebans3) #16

Bez karty sieciowej działa jak ma działać !!

(Adarek) #17

Co do debugera to poczytaj tu >>>

http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=104416

i Podaj co pisze !!

Bez karty sieowej nie ma restartów ?? . To w czym problem ?? Nową kupisz już za 29 zł.

Ps.

W awaryjnym są restarty ?? . Drugi raz pytam !!

(De Niro) #18

to konflikt sprzętowy jak widać jest po stronie karty sieciowej odinstaluj ją zainstaluj ponownie sterownki w nowszej wersji również, problem może również być z powodu przydzielania IRQ dla danego sprzętu, gdzie kilka urządzeń posiada takie same IRQ, Najpierw odinstaluj sterowników od sieciówki

(Sebans3) #19

Program debuger jest świetny! Okazało się, że problem leży w sterownikach do karty sieciowej. Otóż przed postawieniem systemu szukałem nowy sterów do karty sieciowej i jeden z userów podał mi linka wiec ścigałem najnowsze. Dziś wziąłem je odinstalowałem zainstalowałem te stare z płyty i wszystko chodzi jak chodzić powinno. Jeszcze raz wielkie dzięki! Ten program jest świetny.

PS

W trybie awaryjnym byłem przez ok 10 min i się komp nie restartował

(Grunwaldzka5) #20

mam to samo tylko nie problem karty sieciowej.Co moze byc jeszcze problemem?