Cały czas wyłącza się mi komputer

pomóżcie co chwila wyłącza sie jakby prądu nie było i sie włącza wygląda to jak “uruchom ponownie” pomóżcie.

pokazuje ci sie takie odliczanie od 60 sekund mi sie pokazywało i po 60 sekundach komp sie wyłanczał. Kiedy ci sie to stało.

może zasilacz masz za słaby… zmieniałeś hardware, dokupywałeś coś? sprawdź może tempy w biosie czy są w miare normalne…

najpierw to napisz po “polskiemu”

Winą są zapewne robaki i spyware.

Daj logi do kontroli tam gdzie trzeba, daj temp. z everesta, jak i napięcia.

Pokazują Ci się jakieś komunikaty podczac pracy w windows?

luzikseba Najpierw proponuję sprawdzić temperatury podzespołów i napięcia ponieważ bardzo możliwe, że to jest ich wina.

:arrow: Pomiar temperatur

:arrow: Jak prawidłowo sprawdzić napięcia zasilacza komputerowego

Ewentualnie możesz sprawdzić pamięć, jednak prawdę mówiąc wątpię aby to była ich wina :?

:arrow: Prawidłowe sprawdzenie modułów RAM na błędy.

Możesz sprawdzić też komputer na szkodniki ponieważ to one właśnie często powodują restarty komputera, spowolnienie jego działania etc. W tym celu proponuję dać na forum zestaw logów:

:arrow: HijackThis, Silent Runners oraz inne narzędz. - Instrukcja

Dodatkowo proszę podać swoją konfigurację komputera, czy podkręcałeś coś, czy zmieniałeś ostatnio coś w swoim komputerze.

Pokazywało Ci się to ponieważ miałeś swojego czasu bardzo znanego i niestety natrętnego wirusa Blaster , Sasser lub Cycle. Dzisiaj już mało kto to łapie a firma Microsoft wydała już jakiś czas temu odpowiednie łatki zabezpieczające przed nimi.

pisze na max szybko bo tak co 3 min sie wyłącza. przedtem wyskakiwał niebieski ekran z błędami typu 0x00000000 przeczystałem legende do błedu i to było coś z kartą sieciową postawiłem od nowa system i teraz już się nie pojawia niebieski ekranm ale odrazu wyłącza sie system kompa wymieniałem pół roku temu zasilacz jest ok zaraz sprawdze temperature

jaki sys.?xp? masz service packa2 zainstalowanego?

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 21:22

skąd wiesz, że zasiłka jest ok. podaj chociaż producenta

jak mogę wsadzić tu zdjęcie ?? bo nie zdąrze przepisać ??

http://www.fotosik.pl

wrzucasz lina na forum po wgraniu :slight_smile:

windows XP SP2 a zasilacz jest dobry bo przedtem miałem celerona 2.0 i wymieniałem płyte z prockiem na pentium IV 3.0 GHz i tamty zasilacz był za słaby i dali mi 400

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 21:38

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … c18b6.html

Spokojnie luzikseba. Uruchom kompa w trybie awaryjnym.

Podczas startu komputera naciskasz pulascyjnie klawisz F8. Pojawia Ci się menu ,wybierasz >>> Tryb Awaryjny. Naciskasz >>> Enter.

Nic mi tryb awaryjny nie dał!. teraz mam tak że albo wyłancza sie kmp po 1 minucie albo po 10 nie macie jakiś nowych pomyslów bo ja już nie mam nerwów :frowning:

Co to znaczy :

Nie włącza sie w awaryjnym ?? W awaryjnym sie też restartuje ??

Jesli sie restartuje w awaryjnym to na 99% wina sprzętu . Nic ci tu nie poradzimy .Tylko serwis .

I pisz konkretniej , nie jesteśmy tu od zgadywania .

dałeś logi do sprawdzenia?

A i to napięcie na +5V mnie trochę niepokoi,sprawdź miernikiem, jak możesz.

odłącz sprzęt: kate sieciową, CDROM, inne urzadzenia które masz podłączone do PC

następnie jeżeli bedzie to możliwe to zrób:

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: włącz BSOD’a

Bez karty sieciowej działa jak ma działać !!

Co do debugera to poczytaj tu >>>

http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=104416

i Podaj co pisze !!

Bez karty sieowej nie ma restartów ?? . To w czym problem ?? Nową kupisz już za 29 zł.

Ps.

W awaryjnym są restarty ?? . Drugi raz pytam !!

to konflikt sprzętowy jak widać jest po stronie karty sieciowej odinstaluj ją zainstaluj ponownie sterownki w nowszej wersji również, problem może również być z powodu przydzielania IRQ dla danego sprzętu, gdzie kilka urządzeń posiada takie same IRQ, Najpierw odinstaluj sterowników od sieciówki

Program debuger jest świetny! Okazało się, że problem leży w sterownikach do karty sieciowej. Otóż przed postawieniem systemu szukałem nowy sterów do karty sieciowej i jeden z userów podał mi linka wiec ścigałem najnowsze. Dziś wziąłem je odinstalowałem zainstalowałem te stare z płyty i wszystko chodzi jak chodzić powinno. Jeszcze raz wielkie dzięki! Ten program jest świetny.

PS

W trybie awaryjnym byłem przez ok 10 min i się komp nie restartował

mam to samo tylko nie problem karty sieciowej.Co moze byc jeszcze problemem?