Cały system z ustawieniami zgrać na płytkę

Otóż mam taki problem. Na komputerze na którym pracuję, mam wiele bardzo ważnych plików i programów, które nie mogę tak po prostu skopiować, chociaż jeśli uparłbym się to powoli mógłbym jakoś to wszystko przenosić na płytki, ale nie mogę sobie pozwolić na utratę choćby jednego pliku z danymi. Wszystkie są bardzo ważne. I teraz mam takie pytanie: przed sformatowaniem całego dysku, chciałbym cały system wraz z jego programami i wszystkimi ustawieniami skopiować na płytkę, a raczej płytki. Bo w razie draki, żebym mógł wszystko wgrać z powrotem tak jakbym nigdy nie formatował komputera. Proszę o pomoc, to jest bardzo ważne i proszę o jasne wytłumaczenie całego toku postępowania.

A może Acronisem. Tylko nie wiem czy to będzie skuteczne, bo nie wiem o jakie pliki Ci chodzi.

Chodzi mi o cały system i wszystko co się na nim znajduje: dosłownie WSZYSTKO!! Nawet jeśli zostawię coś w koszu to żeby później to samo było w koszu.

Polecam Acronis, wielokrotnie sprawdzony, nigdy żadnych problemów, skopiujesz co chcesz.

Najlepszy jest Acronis True Image 11 (niestety płatny, pełna wersja 9 swego czasu była w Pc World Komputer)

Z darmowych polecam DriveImage XML

A chcesz darmowy czy płatny?

Norton Ghost (Symantec).

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … z%2A+ghost

najlepszy - Norton Ghost

Najlepszy bo?