Camera Logitech

Witam, mam pytanie - zainstalowałem sobie camerę netową firmy Logitech. Wszystko działa, oprócz połaczenia ze znajomymi w sieci. W zwiazku z tym mam pytanie: czy potrzebny jest jeszcze dodatkowy program do obsługi połaczenia z odbiorcą z drugiej strony - jeżeli tak to proszę o link do niego, najlepiej polskiego.

Dziekuje i pozdrawiam.

Sebcioseb

W sieci połączysz się np komunikatorem tlen. :smiley:

Tak, ale jak się łącze poprzez włączenie najpierw camery, a potem tlean to pojawia sie następujący komunikat: przy odbieraniu, że trwa oczekiwanie na zgodę, a przy nadawaniu, że

nie ma podłączonej camery

Wynika z tego że jednak żle masz podłączoną tą kamerę. Sprawdziłem u mnie normalnie w dolnym oknie pojawia się obraz.

Sprawdz jeszcze plugin wideokonferencje. :?

Jeśli jesteś w sieci osiedlowej,kablowej zadzwoń do administratora i spytaj może trzeba uruchomić tą usługe dla Ciebie.

UPDATE

Zobacz czy kamera się prawidłowo zainstalowała w systemie i czy pracuje i wyświetla obraz,sprawdz program i poprawnie ustaw.

W okienku nadawanie mam widok ze swojej camery. Natomiast w oknie odbieranie jest komunikat “Oczekiwanie na zgodę” - kolega jednak twierdzi, że u niego nic nie widać. Jeśli chodzi oplugin w wideokonferencji to u mnie jest tak:

  1. Urzadzenie video używane do pobierania obrazu - 1

  2. maksymalna ilość klatek na sekundę(mały obraz) - 1

  3. maksymalna ilość klatek na sekundę(duży obraz) - 1

Moze cos trzeba zmienic???

Nie to nie wina pluginu. Jeżeli obraz jest wysyłany z twojego kompa to może u kolegi jest problem. Może używa firewalla który blokuje połączenie. On oczywiście zgadza się na połączenie. :?

tak zgada się faktycznie może wina jest jego. Zobaczym jak się sytuacja będzie rozwijać. Dziekuję za pomoc i wszystkie rady. Pozdrawiam sebcioseb