Camtasia Studio 8 - Problem z długością audio

Witam,

 

Posiadam oryginalną wersję programu Camtasia Studio 8. Program ogólnie to cud, miód i orzeszki, ale od niedawna mam w nim dziwny problem.

 

Mianowicie problem dotyczy Audio - mam np. utwór trwający około 3 minut, kiedy go załaduję do Camtasia to pokazuje mi, że ma…  11 minut! I rzeczywiście - jak go umieszczę lini czasu to autentycznie ciągnie się do aż 11 minut. Żeby było ciekawiej - gra, słyszę przy odtwarzaniu jak gra, ale nie mam pojęcia jakim cudem skoro realnie trwa znacznie krócej.

 

W sumie dałoby się to przeżyć gdyby nie inny problem związany z tym - jeśli audio dopasuję do filmu czyli przytnę odpowiednio oraz stworzę takowy film, to niestety przy jego odtwarzaniu widzę blackscreen - nie ma obrazu, ale jest audio. Podczas podglądu wszystko widzę, ale ostateczny film jest cały czarny.

 

Przeinstalowałam Camtasie, ale to niestety nic nie dało. Problem pojawił się tak naprawdę znikąd - po prostu pewnego razu chciałam zrobić film i spotkała mnie taka przykra niespodzianka.

 

Szukałam na internecie coś o tym, ale jakoś nie mogę znaleźć, być może źle szukam, bo w sumie nie wiem pod jaką frazą tego szukać. Niby mogę napisać do supportu, ale wydaje mi się, że problem tkwi w czymś bardzo banalnym(może przez przypadek włączyłam jakąś dziwną opcje?)