Camtasia_Studio-konwersja pliku, czym odtwarzać?

Nagrałem webinar za pomocą Camtasia_Studio, który zapisał się automatycznie jako plik  “capture-1” ( rozszerzenie: camrec ). Obecnie mogę go otwierać jedynie za pomocą w/w programu, który ma niestety pewne ograniczenia min:

  • zmniejszone okno projekcji- 1/4 ekranu ( po rozciągnięciu powiększa się czarny margines, okno pozostaje bez zmian),

  • brak możliwości przewijania, 

Próbowałem plik “capture-1” otworzyć przez  WMP ( inne webinary, które otrzymuję z zewnątrz oglądam za jego pomocą) ale niestety nie da się :frowning: .

Czy mogę zmienić ( konwersja, inne? ) ten plik, aby otwierał się za pomocą innego odtwarzacza, albo  użyć innego programu do odtwarzania ?.

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

MEDIA INFO ?

https://mediaarea.net/pl/MediaInfo/Download/Windows

Do konwersji może: http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html

Co do odtwarzaczy, znasz VLC?:

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-player,Program,Windows,13060.html

Zainstalowałem Media_Info oraz Format_Factory i niestety nie obsługują plików z rozszerzeniem *camrec :frowning:

Kiedyś używałem VLC, zaraz zainstaluje i sprawdzę czy otworzy.

Już się witałem z gąską :slight_smile: ponieważ VLC zamienił graficzny obraz pliku z “capture” ( ppm—> otwórz za pomocą VLC ) na symbol “kolorowego pachołka drogowego” ( tak mi się kojarzy ;)  ), ale niestety nie otwiera :frowning: . Wydaje mi się, że ponieważ wszystkie z poleconych programów nie posiadają w wykazie rozszerzenia *camrec dlatego nie mogą go konwertować ani otworzyć. 

Zapewne producenci “Camtasi” chcą mieć wyłączność, z drugiej zaś strony mała funkcjonalność  (patrz: #1 ) dyskwalifikuje ten program z katalogu praktycznych. 

Trochę dziwne gdyż w innym miejscu czytałem że VLC radzi sobie z tym rozszerzeniem. Widać nie zawsze.

Sprawdź jeszcze do konwersji Pazerę:

http://www.pazera-software.pl/guides/konwersja-plikow-amr-na-mp3-id4.html

Szukaj może tu:

http://www.pazera-software.pl/

Xyzzyx nie wiem co jest grane, ale prób a ściągnięcia któregokolwiek programu z tej strony kończy się komunikatem ( czerwonym na całą stronę ), że z tej strony często są robione ataki hackerskie :frowning:  , ściągać pomimo tego ?

Pewnie ten sam problem co na DP-słynne Asystenty Pobierania.

Nasi strażnicy(antywirusy), traktują je jako zagrożenie.

Myślę że możesz pobrać, a pobrany plik przeskanuj antywirusem. Chyba że ktoś ma jakieś inne sugestie.

Edit-to strona Pazery, myślę że niema się czego obawiać ale ostrożności nigdy za wiele.

Tak naprawdę tu nie chodzi o rozszerzenie tylko kodek ! Konwersja to pogorszenie jakości i strata czasu .

Otwórz plik camrec w Camtasia Studio (dodaj go do projektu), naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy -> z listy wybierz “Extract camrec contents…”, wybierz dowolny folder (np. Pulpit) i wciśnij OK. Do wybranego folderu wyciągnięty zostanie normalny plik AVI.

Też chciałem o to pytać, ale kolega napisał:"który zapisał się automatycznie jako plik “capture-1” ( rozszerzenie: camrec ", zrezygnowałem.

A np. Ashampo… przy zapisywaniu pyta w jakim formacie chcemy nasze dzieło zapisać, i jak ma być otwierane.

Zrobiłem jak radzi Przemek, zostało utworzonych kilka plików min. mniej istotne jak:

capture-1 cursor-1 do capture-1, cursor-5 ( pięć plików )

capture-1 keyboard.dat

capture-1 events.dat i parę innych …o poj. kilku KB.

 

Oraz dwa:

  • capture-1 Sys.Audio 790MB ( *wav )

  • capture-1 screen_Stream 1017 MB ( AVI )

Ten pierwszy otwiera się programem VLC i jest tylko fonia, drugi natomiast otwiera się automatycznie (klik) przez  WMP na kilka sekund i znika, robi się ciemny ekran na ok. 30 sek. Jeżeli go otworzę przez VLC to jest obraz ale bez fonii. Próbowałem otwierać w 2-ch różnych oknach, aby to zgrać ale się nie da.

Myślę, że idzie w dobrym kierunku, tylko trzeba zsynchronizować te dwa pliki :wink:

 

Zastanawiam się teraz, co Przemek miał na myśli “dodaj go do projektu”. Po kliknięciu na plik Camtasia otwarła się, plik pojawił się w lewym górnym rogu ( czy to jest okno projektu? ) potem ppm —> Extract camrec…

Może na początku coś źle robię :frowning:  i okno projektu jest gdzie indziej?. 

Połącz dźwięk i film w jeden plik, używając np. Windows Movie Maker albo Camtasia Studio i wyrenderuj go (do jakiegokolwiek formatu - avi, wmv, mp4…)

 

Hmmm…muszę najpierw kapnąć o co kaman :wink: , skoro mam Camtasie to zapewne praktyczniej przy jej użyciu, ale niestety poliglotą nie jestem ( plugina polskiego chyba nie ma?) , to trochę zejdzie zanim “rozbiorę na drobne” w/w wskazówkę :frowning: .

Nie wiem, czy jest spolszczenie, używam innego programu, również po angielsku (jakoś lepiej się odnajduję).

Dodaj oba te pliki do programu (do tego okienka po lewej) -> przeciągnij na dół na linię czasu, wyrównaj to tak, żeby wszystko szło tak, jak powinno -> Produce and Share -> wybierasz odpowiedni profil (np. mp4 only, up to 720p) i zapisujesz film.

Dzięki Przemek, plik z fonią bez problemu przeniosłem, z video był problem, dopiero za 3-im podejściem wszedł :). Teraz renderuje się do mp4 ( ok. 1% na minutę , zatem trochę potrwa ), może się uda :slight_smile: .

Znalazłem w necie poradnik jak renderować przy pomocy Windows Movie Maker, wynika z tego że powinien być w W7, u mnie nie ma :frowning: .

Jak wyjdzie Camtasią to będzie oki. Odezwę się jak skończy.

Movie Maker wchodzi w skład pakietu Live, trzeba go dointalować osobno, nie jest on na starcie, jeżeli się nie mylę.

Ok., rozumiem.

Dosyć prosto jest w tym poradniku, no i po polsku :slight_smile: , - instrukcja i program , ale jak Camtasia da radę to na niej poprzestanę, mam parę takich webinarów do przegrania.  

Udało się :) z Camtasią , wg przepisu Przemka (pozostałym kolegom też dzięki bardzo). Czy pliki powstałe przy okazji takie jak:

skins-katalog, scripts-katalog, nowy_config, nowy_embed, nowy_player są potrzebne do odtwarzania głównego pliku tj. nowy_nazwa_media file (.mp4), czy też można je wyrzucić?.