Canon i350 krzywo pobiera papier

Witam. Mam problem z drukarką Canon i350. Ten model kupiłem 7 lat temu, więc już trochę latek ma. Do tej pory nic się nie działo. Pewnego dnia, gdy chciałem wydrukować pracę, to drukarka źle pobierała papier i podczas drukowania gniotła go. Czyściłem wszystko, co było można w środku i z poziomu Windowsa. Dlaczego drukarka źle drukuje? Może to z powodu wieku? Proszę o pomoc, ponieważ muszę wydrukować ważne dokumenty, a nie mam innej drukarki.

Powodów może być kilka. Najpierw radził bym ci sprawdzić czy poprawnie wkładasz papier i czy nic nie wpadło do podajnika. Jeśli to nie pomoże możesz spróbować przeczyścić wałki które podają ten papier. Ostatecznie może to być tez wina wieku drukarki.

U mnie jest podobnie. Mam drukarke brothera laserową monochromatyczną. Z tym że wiem, że jest to wina niechlujnie wsadzonego papieru. Musi być naprawdę równo. Poza tym nawet jeżeli krzywo się włoży (oczywiście w granicy rozsądku) i drukarka rzeczywiście krzywo “zje” ten papier to i tak po wydrukowaniu nie widać żadnych błędów drukowania ani zmiętej kartki. Tak jest przynajmniej u mnie. Może być to wina wieku urządzenia.

Papier wsadzałem nawet po kilka razy, aby był prosto, a i tak drukarka krzywo go pobierze. W środku nic nie ma. Wszystko dobrze wygląda. Nie wiem, co mam zrobić.

Najzwyczajniej zużyły się wałki podające papier - normalne przy takim wieku sprzętu.

Jeśli wałki są gumowane (a w większości drukarek są) można spróbować posmarować je kremem nivea (bardzo cienką warstwą) i delikatnie przetrzeć żeby nie brudziły papieru.

Mogło się też zdarzyć że gdzieś tkwi jeszcze kawałek pogniecionej kartki - trzeba dokładnie oczyścić drukarkę, użyć sprężonego powietrza itp.

Wyczyściłem drukarkę. Nic to nie dało. Czy te wałeczki podające to te, które znajdują się w środku czy na zewnątrz? Nasmarowałem oba wałeczki odrobina kremu NIVEA. Też nic to nie dało. Czy taka usterkę da się naprawić w jakimś serwisie?

Dodane piątek, 28 października 2011, 15:05

Jednak kupię nową drukarkę. Nic nie dały naprawy. Temat do zamknięcia.