Canon ip 4200 15 mrugnięc

Mam problem z drukarką - jak w tytule. Mruga pomarańczowa dioda - 15 razy. Przy próbie drukowania ukazuje się komunikat o treści :

“Wystąpiły błędy zbiornika z atramentem. Otwórz pokrywę drukarki i wymień zbiorniki z atramentem, na których nie świecą się lampki atramentu.”

Otwieram pokrywę , wszystkie tusze oryginalne i żaden nie świeci :frowning: Wyczyściłam wszystko specjalnym płynem a ona nadal ani drgnie żadnej czynności nie chce wykonać tylko mruga .

Proszę o pomoc

Też mam tę drukarkę IP4200 ale takiego problemu jeszcze nie miałem nic innego tylko do naprawy to nie wina tuszy tylko coś się dzieje z drukarką,proponuję odistalować i ponownie zainstalować może coś pomoże,IP4200 to bardzo dobry sprzęt. :smiley:

Czy masz zainstalowany manual do tej drukarki? Jeśli nie, to może jest na CD – do zainstalowania lub przeglądania bez instalacji; powinien tam być opis błędów.

Tusze są nowe/pełne?

Opis dla drukarki ip4500:

Piętnaście mignięć: Nie można rozpoznać zbiornika z atramentem.

Wystąpił błąd zbiornika z atramentem (kontrolka [ink] (Atrament) nie świeci się). Wymień zbiornik z atramentem.

Czternaście mignięć: Nie można rozpoznać zbiornika z atramentem.

Szesnaście mignięć: Skończył się atrament.

Mam tusze zastępcze i jeden się nie świeci, ale drukuje poprawnie; to pewnie wina chipa, może coś nie kontaktuje.

Gdy tusze mi się kończą to czasem też nie swiecą, ale po wyjęciu i ponownym włożeniu zaczynają mrugać.

Jak wyjmę tusze i włożę to mrugają ale po chwili mruga też pomarańczowa lampka :frowning: