Canon ir1024A - błąd przy instalacji


(Kamolot) #1

Witam

Za nic nie mogę zmusić poczciwego Win xp sp3 do zainstalowania owej maszyny. Każdorazowa instalacja ręczna  kończy się komunikatem :

"Podany profil kolorów jest nieprawidłowy"

Instalacja przez instalator kończy się nieudaną próbą wykrycia urządzenia mimo, że po podłączeniu od razu system ją rozpoznaje i prosi o sterownik.

I tyle w temacie. Żadnych innych błędów. Drukarka nie jest widoczna w drukarkach i faxach- jest bez problemu wykrywana - sama drukarka oczywiście sprawna - win 7 nie ma z nią problemów chociaż też trochę marudził. Sterowniki sprawdziłem chyba wszystkie. Jedyne co udało się odpalić to skanowanie. Drukarka podłączona po usb. Drukarka stała w innym pomieszczeniu i współpracowała ponad 2 lata z win 7 -- gdzie była udostępniona po sieci - bez problemu zainstalowała się wtedy na tym komputerze ( z XP) i można było drukować. Po podłączeniu jej tutaj walczę z nią od paru godzin. Proszę o poradę.

 


(Dimatheus) #2

Hej,

Skoro już instalowałeś sterowniki, to może poprawny port jest już zainstalowany. Jeśli tak, można go po prostu podmienić dla drukarki,  która wcześniej była drukarką udostępnioną w sieci.

Pozdrawiam,


(Kamolot) #3

Nie bardzo złapałem o co chodzi. W tej chwili drukarka jest podłączone kabelkiem pod usb (sprawdzone 3 rożne) wcześniej była udostępniona po sieci - była podłączone przez usb do innego komputera z którego sterowniki same się zainstalowały i to po prostu działało. To urządzenie nie ma opcji z kartą sieciową, więc nie ma tu podłączenia do sieci i portu tcp/ip tylko usb.

Wgrywam tą samą wersję sterownika  tylko dla win xp i wciąż porażka.

 

ufr2.thumb.jpg.6d217fd4515149d42871e3de2


(Dimatheus) #4

Hej,

Chodziło mi o podmianę portu. W Windows XP wchodzisz w Drukarki i faksy, klikasz drukarkę prawym przyciskiem i wybierasz Właściwości drukarki. Następnie zakładka Porty i jesteśmy w miejscu, o którym pisałem. Najlepiej zrób screena z zawartością okna dotyczącego portów. O coś takiego chodzi.

319f24b9bb2f.jpg

Ewentualnie można spróbować zainstalować drukarkę na sterownikach uniwersalnych, które znajdziesz tutaj: http://software.canon-europe.com/software/0044911.asp?model=. Możesz też spróbować innych wersji sterownika dla Twojej drukarki: http://software.canon-europe.com/products/0010654.asp

Pozdrawiam,


(JNJN) #5

Lub może trzeba zresetować ustawienia drukarki do fabrycznych w jego menu lub poprzez odłączenie jej z 30 minut od zasilania 230V i dopiero instalacja.

 

Warto również zrobić porządek z systemie XP, może są zainstalowane inne drukarki, które są nieużywane? to trzeba odinstalować z poziomu dodaj usuń programy, czyszczenie systemu np : ccleanerem, restart i sprawdź folder drukarek, jak jakieś zostały odinstaluj lub usuń, restart i dopiero instaluj.

 

Ster firmowy:

 

http://software.canon-europe.com/software/0037374.asp?model=


(Kamolot) #6

@Dimatheus i JNJN

Z racji iż drukarki zainstalować nie mogę nie ma jej widocznej w drukarkach i nie mogę wejść w zakładkę porty. Drukarka przed podłączeniem tutaj była wyłączona i konserwowana przez serwis drukarek.

Wypróbowałem 6 różnych wersji sterownika w tym wasze i zawsze instalacja kończy się tym samym błędem.

Przywrócenie ustawień fabrycznych drukarki nie pomogło. Sprawdziłem dziś na innym komputerze z  XP i zainstalowałem drukarkę tam bez problemu. Problem zatem w systemie. Jak mogę usunąć wszystkie informacje(pliki inf itp) i sterowniki które już użyłem tak by Windows myślał iż pierwszy raz podłączam drukarkę - jest jakiś soft do automatyki takich rzeczy?

Przeinstalowanie systemu w tym wypadku  narazie jest niemożliwe.


(Dimatheus) #7

Hej,

Myślałem, że drukarka sieciowa jest nadal widoczna na komputerze. Pewnie więc została usunięta, więc faktycznie ta droga jest już zablokowana.

Czy masz zainstalowane na systemie wszystkie dostępne poprawki, w tym SP3 dla Windowsa XP?

Zacznij od tego, o czym pisał JNJN - czyli od czyszczenia CCleanerem dysku i rejestru systemu.

Pozdrawiam,

 

 

 


(Kamolot) #8

Hej. Tak, jest dodatek SP3 - System czyszczony ccleanerem - sterowniki usuwane revo uninstallerem. NIc to nie daje.


(Dimatheus) #9

Hej,

Jeśli po podłączeniu drukarki jest ona widoczna choć w menadżerze urządzeń, może warto ją zainstalować ręcznie.

Pozdrawiam,


(Kamolot) #10

Dzięki za starania ale jak pisałem wcześniej ręcznie już próbowałem. Sprzęt jest widoczny z wykrzyknikiem - żadne drivery nie dają rady jest komunikat jak w zdjęciu które załączyłem.

Istnieje jakiś soft do usuwania informacji o sterownikach by wyczyścić je dla tego sprzętu?


(Dimatheus) #11

Hej,

Wiem, że to może trywialne, ale próbowałeś użyć innego przewodu USB?

Nie bardzo. Generalnie automaty działają ogólnie. Jeśli chciałbyś usunąć wszystkie informacje o sprzęcie, trzeba przekopywać się przez cały rejestr systemowy.

Pozdrawiam,


(Kamolot) #12

Próbowałem już Driver Geniusa i sweepera plus revo uninstaller. Ogólnie niby działa w sensie usunięcia sterowników i informacji o nich - po podłączeniu system pyta o drivery - jednak jak zwykle problem jest ten sam na koniec instalacji.

System ma ponad 5 lat jak na xp to całkiem nieźle a mam tu bardzo dużo rzeczy - postawienie tego wszystkiego od nowa czy to już na win 7 czy na xp znowu to byłby niezły wyczyn.

Chyba nie mam wyjścia bo wszystkie sztuczki chyba się skończyły.


(Dimatheus) #13

Hej,

A spróbuj w systemie założyć dodatkowe konto użytkownika i na nim spróbuj instalacji. Daj znać, czy się udało zakończyć ją z powodzeniem.

Pozdrawiam,


(Kamolot) #14

Na innym użytkowniku jest to samo - nie ma to znaczenia jak widać.


(Dimatheus) #15

Hej,

A czy po ściągnięciu rozpakowujesz najpierw sterowniki i dopiero po tym kroku uruchamiasz instalator sterowników?

Pozdrawiam,


(Kamolot) #16

Sterowniki instalowałem na wszelakie sposoby  - z płyty od sprzętu - ze strony canona - przez instalator oraz  bez instalatora przez opcje aktualizuj sterownik.


(Dimatheus) #17

Hej,

W sytuacji, gdy wybierałeś opcję aktualizacji sterownika, podawałeś ścieżkę do wypakowanych sterowników i do folderu 32BIT\Driver\pcl5e_5c? Jaki komunikat się wtedy pojawiał?

Pozdrawiam,


(Kamolot) #18

Po podaniu ścieżki do sterowników następuje kopiowanie sterownika i komunikat jak na załączniku z postu nr 3. Innych błędów nie ma.


(Dimatheus) #19

Hej,

Przy sterownikach uniwersalnych, które podałem w tym poście i podobnej ręcznej instalacji pojawia się ten sam komunikat?

Pozdrawiam,


(Kamolot) #20

Tak - nie ma znaczenia jaki sterownik błąd ten sam - ale jak pisałem na innym pc z xp instaluje się bez problemu i działa - tak więc coś jest nie halo z systemem na tym pc.