Canon ir1024A - błąd przy instalacji

Witam

Za nic nie mogę zmusić poczciwego Win xp sp3 do zainstalowania owej maszyny. Każdorazowa instalacja ręczna  kończy się komunikatem :

“Podany profil kolorów jest nieprawidłowy”

Instalacja przez instalator kończy się nieudaną próbą wykrycia urządzenia mimo, że po podłączeniu od razu system ją rozpoznaje i prosi o sterownik.

I tyle w temacie. Żadnych innych błędów. Drukarka nie jest widoczna w drukarkach i faxach- jest bez problemu wykrywana - sama drukarka oczywiście sprawna - win 7 nie ma z nią problemów chociaż też trochę marudził. Sterowniki sprawdziłem chyba wszystkie. Jedyne co udało się odpalić to skanowanie. Drukarka podłączona po usb. Drukarka stała w innym pomieszczeniu i współpracowała ponad 2 lata z win 7 – gdzie była udostępniona po sieci - bez problemu zainstalowała się wtedy na tym komputerze ( z XP) i można było drukować. Po podłączeniu jej tutaj walczę z nią od paru godzin. Proszę o poradę.

 

Hej,

Skoro już instalowałeś sterowniki, to może poprawny port jest już zainstalowany. Jeśli tak, można go po prostu podmienić dla drukarki,  która wcześniej była drukarką udostępnioną w sieci.

Pozdrawiam,

Nie bardzo złapałem o co chodzi. W tej chwili drukarka jest podłączone kabelkiem pod usb (sprawdzone 3 rożne) wcześniej była udostępniona po sieci - była podłączone przez usb do innego komputera z którego sterowniki same się zainstalowały i to po prostu działało. To urządzenie nie ma opcji z kartą sieciową, więc nie ma tu podłączenia do sieci i portu tcp/ip tylko usb.

Wgrywam tą samą wersję sterownika  tylko dla win xp i wciąż porażka.

 

ufr2.thumb.jpg.6d217fd4515149d42871e3de2

Hej,

Chodziło mi o podmianę portu. W Windows XP wchodzisz w Drukarki i faksy, klikasz drukarkę prawym przyciskiem i wybierasz Właściwości drukarki. Następnie zakładka Porty i jesteśmy w miejscu, o którym pisałem. Najlepiej zrób screena z zawartością okna dotyczącego portów. O coś takiego chodzi.

319f24b9bb2f.jpg

Ewentualnie można spróbować zainstalować drukarkę na sterownikach uniwersalnych, które znajdziesz tutaj: http://software.canon-europe.com/software/0044911.asp?model=. Możesz też spróbować innych wersji sterownika dla Twojej drukarki: http://software.canon-europe.com/products/0010654.asp

Pozdrawiam,

Lub może trzeba zresetować ustawienia drukarki do fabrycznych w jego menu lub poprzez odłączenie jej z 30 minut od zasilania 230V i dopiero instalacja.

 

Warto również zrobić porządek z systemie XP, może są zainstalowane inne drukarki, które są nieużywane? to trzeba odinstalować z poziomu dodaj usuń programy, czyszczenie systemu np : ccleanerem, restart i sprawdź folder drukarek, jak jakieś zostały odinstaluj lub usuń, restart i dopiero instaluj.

 

Ster firmowy:

 

http://software.canon-europe.com/software/0037374.asp?model=

@Dimatheus i JNJN

Z racji iż drukarki zainstalować nie mogę nie ma jej widocznej w drukarkach i nie mogę wejść w zakładkę porty. Drukarka przed podłączeniem tutaj była wyłączona i konserwowana przez serwis drukarek.

Wypróbowałem 6 różnych wersji sterownika w tym wasze i zawsze instalacja kończy się tym samym błędem.

Przywrócenie ustawień fabrycznych drukarki nie pomogło. Sprawdziłem dziś na innym komputerze z  XP i zainstalowałem drukarkę tam bez problemu. Problem zatem w systemie. Jak mogę usunąć wszystkie informacje(pliki inf itp) i sterowniki które już użyłem tak by Windows myślał iż pierwszy raz podłączam drukarkę - jest jakiś soft do automatyki takich rzeczy?

Przeinstalowanie systemu w tym wypadku  narazie jest niemożliwe.

Hej,

Myślałem, że drukarka sieciowa jest nadal widoczna na komputerze. Pewnie więc została usunięta, więc faktycznie ta droga jest już zablokowana.

Czy masz zainstalowane na systemie wszystkie dostępne poprawki, w tym SP3 dla Windowsa XP?

Zacznij od tego, o czym pisał JNJN - czyli od czyszczenia CCleanerem dysku i rejestru systemu.

Pozdrawiam,

 

 

 

Hej. Tak, jest dodatek SP3 - System czyszczony ccleanerem - sterowniki usuwane revo uninstallerem. NIc to nie daje.

Hej,

Jeśli po podłączeniu drukarki jest ona widoczna choć w menadżerze urządzeń, może warto ją zainstalować ręcznie.

Pozdrawiam,

Dzięki za starania ale jak pisałem wcześniej ręcznie już próbowałem. Sprzęt jest widoczny z wykrzyknikiem - żadne drivery nie dają rady jest komunikat jak w zdjęciu które załączyłem.

Istnieje jakiś soft do usuwania informacji o sterownikach by wyczyścić je dla tego sprzętu?

Hej,

Wiem, że to może trywialne, ale próbowałeś użyć innego przewodu USB?

Nie bardzo. Generalnie automaty działają ogólnie. Jeśli chciałbyś usunąć wszystkie informacje o sprzęcie, trzeba przekopywać się przez cały rejestr systemowy.

Pozdrawiam,

Próbowałem już Driver Geniusa i sweepera plus revo uninstaller. Ogólnie niby działa w sensie usunięcia sterowników i informacji o nich - po podłączeniu system pyta o drivery - jednak jak zwykle problem jest ten sam na koniec instalacji.

System ma ponad 5 lat jak na xp to całkiem nieźle a mam tu bardzo dużo rzeczy - postawienie tego wszystkiego od nowa czy to już na win 7 czy na xp znowu to byłby niezły wyczyn.

Chyba nie mam wyjścia bo wszystkie sztuczki chyba się skończyły.

Hej,

A spróbuj w systemie założyć dodatkowe konto użytkownika i na nim spróbuj instalacji. Daj znać, czy się udało zakończyć ją z powodzeniem.

Pozdrawiam,

Na innym użytkowniku jest to samo - nie ma to znaczenia jak widać.

Hej,

A czy po ściągnięciu rozpakowujesz najpierw sterowniki i dopiero po tym kroku uruchamiasz instalator sterowników?

Pozdrawiam,

Sterowniki instalowałem na wszelakie sposoby  - z płyty od sprzętu - ze strony canona - przez instalator oraz  bez instalatora przez opcje aktualizuj sterownik.

Hej,

W sytuacji, gdy wybierałeś opcję aktualizacji sterownika, podawałeś ścieżkę do wypakowanych sterowników i do folderu 32BIT\Driver\pcl5e_5c? Jaki komunikat się wtedy pojawiał?

Pozdrawiam,

Po podaniu ścieżki do sterowników następuje kopiowanie sterownika i komunikat jak na załączniku z postu nr 3. Innych błędów nie ma.

Hej,

Przy sterownikach uniwersalnych, które podałem w tym poście i podobnej ręcznej instalacji pojawia się ten sam komunikat?

Pozdrawiam,

Tak - nie ma znaczenia jaki sterownik błąd ten sam - ale jak pisałem na innym pc z xp instaluje się bez problemu i działa - tak więc coś jest nie halo z systemem na tym pc.