Canon..lub Nikon dla początkującego

Witam serdecznie ! Będe miał możliwość przywiezienia ze stanów jakąś lustrzankę (myślę nad Canonem Eos 400D lub np. Nikonem D80…)

I tu moje pytanie… w związku że nigdy nie miałem doczynienia z lustrzankami to pewnie nie będę umiał na początku wykorzysać wszystkich efektów…lecz zamierzam trochę pozwiedzać USA i chcę już nim robić na miejscu zdjęcia…Czy on ma taki tryb jak normalny kompak że naciskam guziczek i fotka jest ?? Będe fotografował głównie miasto, krajobrazy… chodzi mi o to czy moge robić takie zdjęcia żeby wychodziły ostre, wyraźne itp…żeby nie było tak że wracam do PL, wkładam karte…a tu kicha żadnej pamiątki z usa… Proszę o pomoc !!

P.S. Myślę że z biegiem czasu nauczę się fotografowania z efektami np. głębia ostrości itp.

Tak… obie mają tryb automatyczny.

myślę że w ciągu jakiś 2h zapoznasz się z aparatem a w czasie robienia kolejnych zdjęć podszkolisz się. Przeczytaj dokładnie testy aparatów i zdecyduj. Czytaj ze zrozumieniem żeby wiedzieć jakie są optymalne ustawienia. Reszta kompozycji zależy od warunków. Automatycznego trybu w 100% nie polecam.