Canon..lub Nikon dla początkującego

(Krykadam) #1

Witam serdecznie ! Będe miał możliwość przywiezienia ze stanów jakąś lustrzankę (myślę nad Canonem Eos 400D lub np. Nikonem D80..)

I tu moje pytanie... w związku że nigdy nie miałem doczynienia z lustrzankami to pewnie nie będę umiał na początku wykorzysać wszystkich efektów..lecz zamierzam trochę pozwiedzać USA i chcę już nim robić na miejscu zdjęcia...Czy on ma taki tryb jak normalny kompak że naciskam guziczek i fotka jest ?? Będe fotografował głównie miasto, krajobrazy... chodzi mi o to czy moge robić takie zdjęcia żeby wychodziły ostre, wyraźne itp..żeby nie było tak że wracam do PL, wkładam karte...a tu kicha żadnej pamiątki z usa... Proszę o pomoc !!

P.S. Myślę że z biegiem czasu nauczę się fotografowania z efektami np. głębia ostrości itp.

(Jaroslaw Nijakowski) #2

Tak... obie mają tryb automatyczny.

(Heezootoo) #3

myślę że w ciągu jakiś 2h zapoznasz się z aparatem a w czasie robienia kolejnych zdjęć podszkolisz się. Przeczytaj dokładnie testy aparatów i zdecyduj. Czytaj ze zrozumieniem żeby wiedzieć jakie są optymalne ustawienia. Reszta kompozycji zależy od warunków. Automatycznego trybu w 100% nie polecam.