Canon MG3100 - W czasie drukowania informacja, że drukarka jest w trybie offline

tak jak w temacie mam drukarkę Canon MG3100 , kilka dni temu drukawałam i wszystko było poprawnie niestety dziś wyskakuje mi komunikat iż drukarka jest w trybie offline i nic nie drukuje … dodam ,że w panelu sterowania nie ma opcji zmień na tryb online czy coś takiego… co zrobić ? 

Hej,

  • A jak podłączasz drukarkę - przez USB?
  • Włączałeś urządzenie przed próbą drukowania?

Pozdrawiam,

drukarkę łączy się przez wi-fi, tak drukarkę zawsze włączam szybciej ;/ na drugi lapku wszystko działa normalnie 

Hej,

  • Drukarka podłączona jest do istniejącej sieci WiFi czy do konkretnego komputera?
  • Korzystasz z routera?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

korzystam z routera który jest podłączony pod drugiego lapka… drukarka nie jest nigdzie podłączona po prostu łączy się przez wi-fi zbyt nie rozumiem pytania

Hej,

 

A mogłabyś jakoś bliżej określić, co do czego jest podłączone? Skoro router jest podłączony do drugiego lapka, to jak podpięty jest pierwszy?

 

Wszystko zależy. Jeśli masz w domu rozgłaszaną sieć WiFi i drukarka podłączona do niej będzie, będzie traktowana jako drukarka sieciowa i po instalacji sterowników będzie można na niej drukować z każdego komputera w domu. Ale jeśli ustanowione jest połączenie adhoc - czyli bezpośrednie pomiędzy komputerem i drukarkę - to możliwe jest drukowanie tylko z komputera, który aktualnie jest podłączony do drukarki. Nie było przypadkiem tak, że najpierw zainstalowano drukarkę na pierwszym komputerze, drukowano na nim i wszystko działało, a później zainstalowano ją tez na drugim komputerze i od tamtej pory nie jest możliwe drukowanie z komputera pierwszego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

pierwszy lapek podłączony jest do routera przez wejście Ethernet coś takiego, no a drugi oczywiście łączy się przez wi fi . Proba wydrukowania z lapka nr 2 się udało bez problemowo, jednak za kilka dni znów chciałam coś wydrukować i już sie nie dało z lapka nr 1 cały czas bez problemowo mogę drukować :slight_smile:

i gdzie sprawdzić jak połączona jest drukarka czy adhoc czy jako drukarka sieciowa ?

Hej,

A nie było przypadkiem tak?

  • Jaki posiadasz router?
  • Sama instalowałaś drukarkę? Korzystałaś z CD dołączonego do drukarki?
  • Z jakiego systemu korzystasz na poszczególnych komputerach?

Pozdrawiam,

nie, na pierwszym komputerze dalej bez problemu moge drukować . router access mv400, drukarę wykryto mi przez wi fi no i się wydrukowało w sumie nic nie robiłam na komputerze nr 2 na tym pierwszym instalacje była z płyty. komputer nr 1 windows vista komputer nr 2 windows 8

Hej,

Zatem na początek warto przeinstalować ponownie sterowniki do drukarki na komputerze, na którym drukarka nie działa. Być może zmieniło się jej lokalne IP i stąd problem przy drukowaniu.

Pozdrawiam,

Dimatheus