Canon MP-140 + ubuntu 8.10 64-bit

Mam problem z tym urządzeniem wielofunkcyjnym. O dziwo skaner działa, a drukarka nie, czyli zupełnie odwotnie niż w większości przypadków.

System generalnie drukarkę widzi (zarówno lsusb, jak system ==> administracja ==> drukowanie), niemniej kiedy klikam drukowanie --> mp-140 series --> właściwości --> wydrukuj stronę próbną, dostaję błąd:

[client-error-document-format-not-supported

Co robić?

Tłumacząc na język polski ten komunikat błędu, chcesz wydrukować jakiś dokument w pliku, który nie jest wspierany. A co to oznacza nie mam pojęcia ale może to Cię jakoś naprowadzi. A co w ogóle próbujesz drukować ?? Dokumenty typu .txt, .doc, .odt, .pdf czy inne ??

Pozdrawiam!

Sam komunikat rozumiem. Tak jak pisałem, próbuję drukować stronę testową. Nie mam pojęcia w jakim ona jest formacie. Open Office wyrzuca jeszcze więcej mówiący: “Błąd podczas drukowania”

Być może coś ze sterownikiem, z tego co widzę na stronie producenta brak sterowników do tego urządzenia z jego strony. Akurat drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych rzadko używam, więc ja nie pomogę :slight_smile:

Pozdrawiam