Canon MP220 problem z tuszem

Witam.

Jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Canon MP 220. Jakiś czas temu skończył mi się tusz więc postanowiłem go wymienić. Kupiłem Czarny firmy Accura AC-C040B Do użytku w Canon oraz Kolor firmy ActiveJet CL-41/CL-51. PO wymianie Cartridge wyświetlił mi się komunikat “Nie można rozpoznać poniższej kasety z atramentem. Kolor”. Przeczyściłem styki ale problem nie zniknął re-instalowałem sterowniki i to także nie pomogło. Moje pytanie brzmi czy w sklepie po prostu sprzedali mi zły tusz a jeśli tusz jest okej bo powinien (na opakowaniu od koloru jest napisane do użytku w CANON i obejmuje tą właśnie drukarkę) to w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem.

Wydaje się że masz ten sam problem co ja w moim MP140, obie te drukarki obsługują tusze kolorowe o kodach CL-38 i CL-41 a nie obsługują CL-51.

Najwyraźniej trafił ci się egzemplarz w którym pajace (bo tylko to określenie pasuje do producenta) zamontowali chip z zakodowanym symbolem CL-51 i przez to tusz nie jest rozpoznawany przez drukarkę.

Niestety też padłem jakiś czas temu ofiarą tego samego problemu z dokładnie tym samym tuszem dokładnie tej samej firmy.

Próbowałem wypompować ze środka tusz i napełnić im pasujący egzemplarz ale niestety ta firma tak skonstruowała te tusze że nie da się nic z nich wyciągnąć…

czyli jednym słowem pozostaje mi tylko kupić nowy tusz i “opieprzyć” sprzedawcę. Dzięki :wink: