Canon MP550- złe kolory

Witam.Mam drukarkę Canon MP550.Zawsze spełniała b.dobrze swoje obowiązki ,jeśli chodzi o drukowanie zdjęć i tekstów,ale ostatnio się psuje.Otóż nie dość,że drukuje w złych barwach (głównie zielonym i żółtym) to jeszcze w ‘‘paski’’.Czytałam trochę w google i jeżeli chodzi o paski problemem były zatkanie dysze.Moja drukarka jest uparta,ale po wielokrotnym przeczyszczeniu dysz przestała drukować w pasemka.Pozostał jedynie problem ze złymi kolorami.Ciągle wypluwa żółto-zielone zdjęcia.Czarnego tekstu nie drukuje w ogóle - wypuszcza białe kartki.Już nie wiem co mam robić.Robiłam jej czyszczenie i dokładnie czyszczenie dysz,wyrównanie głowicy.Nic nadal to samo.Jest to drukarka atramentowa,ma 2 lata.Atrament jaki używam to:

http://images.okazje.info.pl/p/komputer … i521cy.jpg

http://nokautimg4.pl/p-31-16-3116851722 … i521bk.jpg

Zapewne są to zamienniki.Bardzo proszę o pomoc.Niedługo muszę wydrukować bardzo ważną rzecz i drukarka musi działać-tymczasem ani myśli.Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.Liczę na Was!

Tusze w drukarce czasami się wymienia, bo bywa, że się wyczerpują. Jest to nawet wskazane. Jeżeli problem występuje z nowymi tuszami to prawdopodobnie jest to wina tych zamienników (kartridży - pojemników z tuszem). Z nieoryginalnymi tuszami bywają problemy, chociaż to w zasadzie zależy od producenta i od sztuki. Problem ze “złymi kolorami” występuje gdy drukarka wyczerpie jeden z kolorów (w przypadku tuszu kolorowego). Kartridż z tuszem “kolorowym” tak na prawdę ma kilka kolorów, z których drukarka tworzy zadany kolor mieszając ze sobą kolory podstawowe. Jeżeli drukarka nie chce drukować na czarno to albo masz uszkodzony kartridż z tuszem albo po prosu tusz się wyczerpał.

Dodane 12.07.2012 (Cz) 20:19

Ten tusz co pokazujesz to tylko niebieski. Wychodzi na to, że drukarka ma 3 osobne pojemniki z kolorami. Jeżeli podaje tylko żółty i zielony to prawdopodobnie oba te kolory (Y i C) jeszcze są, a brakuje czerwonego (M).

Dodane 12.07.2012 (Cz) 20:35

5.jpg

To są pojemniki z tuszem. Nie wiem czy oba pojemniki z tuszem czarnym (K) są puste, ale prawdopodobnie tak (trzeba by poczytać w instrukcji).

Tutaj jest coś więcej o kolorach:

http://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK

Tak,wiem,że trzeba wymienić tusze,inaczej drukarki miałyby krótki żywot :slight_smile: Czy ja wiem,czy winą jest włożenie zamienników? Dotąd działały bez zarzutów i były przystępne dla portfela,więc nie wiem dlaczego teraz sprawiają problemy :expressionless: W mojej drukarce tylko czarny zwykły i czerwony są do połowy wyczerpane -reszta jest pełna.Bardziej prawdopodobna jest opcja,że kadriż jest uszkodzony,ponieważ drukarka wyświetla,że jest do połowy pełny.

Dodane 15.07.2012 (N) 21:33

No cóż na początek '‘dreaper’'muszę Cię uściskać,bo napisałam,że za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna.Chwała Ci,że starałeś się mi pomóc. Otóż problem jest już rozwiązany.Przyczyną było jak się okazało- jeden z tuszy (czarny tłusty) był z innego kompletu niż reszta pozostałych i to powodowały problemy.Założyłam nowy i wszystko działa.Aha i Dzięki dreaper za zainteresowanie problemem laiczki.