Canon pixma 340 problem z podłączeniem wifi


(Patryk157) #1

Witam , kupiłem dzisiaj urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma 340 , niestety nie mogę go połączyć z routerem Tp link WR741ND , drukarka widzi sieć bezprzewodową daje połącz wpisuje hasło i błąd :

Do sieci bezprzewodowej mam podłączonego laptopa i działa bez problemu.

Jak widać punkt dostępu znajduje ... a później ten cholerny błąd .. hasło dobrze wpisuje ... nie wiem o co mu się rozchodzi. Pomocy

Dodam że wyłączałem również w routerze WPA/WPA2 nie zabezpieczałem niczym dałem off była wolna ... i ten sam bląd wywalało.

Mam w drukarce opcje WCN czyli wgranie ustawień sieci z pendriva ... więc zrobiłem jak w instrukcji kazali zgrałem z PC ustawienia sieci bezprzewodowej z którą łączy sie mój lapek wrzuciłem do drukarki wczytał , ustawił i dalej sie połączyć nie może ...

Jest też opcja WPS jedna że jak włącze na routerze wyszukiwanie urządzen to wtedy w drukarce daje szukaj punktu dostępu i się szukają ... oczywiście bład na drukarce ze połaczenie nieudane.

Jeszcze jest opcja WPS zeby użyć pinu drukarki i w ustawieniach routera dodać nowe urzadzenie i wpisać ten pin ... wpisałem pisze Łączenie ... i Błąd połączenia po 2min.

Próbowałem wszystkich możliwości z instrukcji nie ma więcej ... i nic nie działa.

Za to jak widać na 2 zdjęciu jest kilkanaście punktów dostepu jest taki NetPack jest to osiedlowa sieć (tak mi sie zdaje) bez zabezpieczeń , spróbowałem się tam połączyć i połączył sie ... nie było tego błędu co z moją siecią ... Jakieś pomysły ??


(niezDarek) #2

a sprawdź w ustawieniach routera czy przypadkiem czy nie masz włączonej filtracji adresów MAC, jakie konkretne urządzenia mogą się łączyć z siecią


(Patryk157) #3

Filtrowanie wyłączone :wink:

Problem rozwiązałem ... przywróciłem domyślne ustawienia w routerze z tp-linka zrobiłem nową siec i drukarka połączyła się za 1 razem :slight_smile: