Canon Pixma PM450 - Problem z zaciętym papierem


(baciany) #1

Mam drukarkę Canon Pixma MP450. Wsadziłem kartkę i zacząłem druk (test dysz) lecz kartka krzywo weszła i się zacięła, Psiało aby poprawić i nacisnąć OK, tak zrobiłem ale znowu źle wciągnęło lecz błąd się nie pojawił i zaczęło drukować bez papieru, kliknąłem anuluj i teraz się to pojawiło. Ustawiłem papier, klikam OK i żadnej reakcji. Wyłączyłem ją i włączyłem i od razu pokazuje się ten błąd, Po wyłączeniu od zasilania, z listwy dzieje się to samo. Nie można nic zrobić, nic nacisnąć bo pisze że papier jest źle. Po naciśnięciu OK z drukarki nie wydobywa się żaden dźwięk. Po prostu żadnej reakcji. Przed chwilą z podajnika wyjąłem jakiś stary kawałem papieru który powodował że kartki krzywo były wciągane ale teraz już nie wiem dlaczego tak się dzieje.

POMOŻE KTOŚ ??


(xyzzyx) #2

Jeżeli posiadasz instrukcję sprawdź czy po takiej awarii nie trzeba przeprowadzić jakiegoś resetu drukarki aby przywrócić prawidłowe działanie. Ja poszukam w instrukcji od mojej ale mam Pixmę-MP520. Nie wiem czy są podobne. Jeżeli coś się doczytam odezwę się. Pozdrawiam.


(baciany) #3

Heh trochę wstyd ale w środku drukarki (nie w podajniku) tylko tam koło tuszy zaciął się jakiś maluteńki okruszek tekturki. Dosłownie 3x3mm i takie coś powodowało że się nic nie dało zrobić... Ehh Klapa..


(xyzzyx) #4

Tam zdaje się przebiega prowadzenie głowic więc musiało tak się skończyć. Gratuluję i pozdrawiam.