Canon s5 is czy sx 100 is


(Piki1) #1

Problem jest, może nie skomplikowany, ale zawsze problem. Dlatego prosiłbym o rady posiadaczy czy jesteście zadowoleni ze swoich aparatów.


(Zagorskid) #2

Jeśli masz możliwości finansowe - decyduj się na s5 is, bo to wyższa klasa sprzętu, możesz korzystać z zewnętrznych lamp błyskowych, poza tym aparat wykorzystuje motor USM, więc zoomowanie i ogniskowanie jest znacznie cichsze i szybsze niż w sx100. Jeśli jednak zależy Ci na tym, żeby móc np. wsadzić aparat do kieszeni, lepszy będzie sx100 (choć dla mnie wkładanie aparatu do kieszeni jest zbrodnią :P).

W sumie s5 to już "prawie lustrzanka" :wink:.


(DobryLuk) #3

z powyższych modeli, to zdecydowanie brałbym "S-piątkę".

zagorskid już Ci napisał wszystko konkretnie i na temat =D> ...

poza jednym:

[-X [-X

Pomijając to, że nie ma S5 nie ma lustra, to ma zbyt małą matrycę (musi szumieć i o małej głębi ostrości/ładnym bokehu można tylko pomarzyć), no i AF jest dużo wolniejszy niż w lustrzance. Niemniej jednak jest bardziej mobilny i uniwersalny, co może być również pewnym atutem. Ale nie nazwałbym żadnego ultrazooma "prawie lustrzanką" (nawet w cudzysłowach).


(Zagorskid) #4

DobryLuk , jestem w stanie z Tobą polemizować i bronić swojego stanowiska, ale chyba nie o to tutaj chodzi :wink:.

Jakby nie patrzeć, Canonowska linia S[X], zaraz obok G[X], to kompakty kierowane do najbardziej wymagających użytkowników i z całą pewnością godne polecenia, jeśli więc masz niezbędną $$$ nie masz się nad czym zastanawiać :wink:.


(Heezootoo) #5

jasne że s5. A co do tego lustra to chyba zagorskid w życiu nie miał lustra w ręce;d ten aparat z ledwością pod hybrydę podchodzi


(Airborn) #6

pomijając, że spora część lustrzanek, któee w pełni zasłużył na tę nazwę, też nie ma systemu w pełni lustrzanego :wink:


(DobryLuk) #7

Zgadza się, są "lustrzanki" z zastosowanym pryzmatem pentagonalnym w miejsce standardowego układu luster, ale chyba nie będziemy ich nazywać "pryzmatanki" :stuck_out_tongue:


(Heezootoo) #8

pryzmat a lustro to prawie jedno;d ale porządnego lustra żaden pryzmat nie pobije ;d


(Piki1) #9

Dzięki za posty, temat można zamknąć, zakupiony został S5 IS :slight_smile:


(Heezootoo) #10

dobrej zabawy ze sprzętem