Canon-zamienniki tuszy

Hej wszystkim, poszukuję dobrych zamienników tuszy do Pixma MG7550, do tej pory korzystałam z Orink, natomiast zastanawiam się nad kupieniem tuszy do napełniaia Brava, ale boję się, że to jakiś kicz, który zatka mi drukarkę. Ktoś korzystał, coś wie, lub poleci coś innego? :slight_smile:

Wiesz co, może nie ta drukarka i nie te tusze ale sytuacja identyczna tyle że mojego ojca. Szukał najtańszych tuszy (no może jednych z tańszych) i po kupieniu okazało się że nie zatka mu drukarki ani nic w tym stylu bo najzwyczajniej nie działa. Przez to właśnie wydał pieniądze w błoto za dwa “tanie” tusze a następnie był zmuszony kupić dedykowany za dwa razy tyle. Jednym słowem nie odradzam aczkolwiek nie polecam kupować najtańszych i cebulić bo się można przejechać na tym :wink:

 

No właśnie po to wynaleziono zamienniki :slight_smile:

 

@Asahila siora ma tę drukarkę i jej poleciłem te - https://atramentowka.com/Wieczne-Kartridze-Canon-MG7550 , tusz ogólnodostępny i tani w eksploatacji. 

Tusze marki jetworld są dobre, do tego canona masz za 18zł takie https://dobretonery.pl/tusz-black-canon-pgi-550bk-z-chipem-zamiennik-pgi550bk-25-ml-p-18187.html 

ja do brothera stosuję zamienniki tuszy tej samej marki i nie niszczą drukarki.

Sam mam drukarkę, gdzie głowica jest w urządzeniu i praktycznie wszyscy odradzali mi korzystania z tanich zamienników no name a najlepiej jakbym kupował oryginały ale nie ma co się oszukiwać, że 200-300 zł za tusze to lekka przesada.
Kiedyś czytałem sporo dobrych opinii na temat tuszy activejet’a, nie są najtańsze ale naprawdę dobre, długi czas z nich korzystałem i problemów nie było. Na stronie sferis jakiś czas temu widziałem actisy, wyczytałem, ze to prawie to samo co activejet z tym, ze jakaś tańsza wersja, gorsze opakowania ale podobno z jakością podobnie wypada. Póki co mam je drugi raz i do tej pory problemów z nimi nie miałem także myślę, że warto spróbować. Mam tusze 525, 526 więc już dość stary typ drukarki :smiley:

1 polubienie