Car Tycoon nie odpala na Windows 7

Zainstalowałem Car Tycoon próbuje odpalić pokazuję się tylko pierwszy filmik potem drugi następnie wybór firmy i czarny ekran ,po 5 sek. wyskakuje komunikat że program przestał działać. Wersja sterowników do grafiki 190.62 ,system to Windows 7 32 bit Ultimate. Próbowałem kilka starszych i nowszych sterowników do grafiki ale ciągle to samo. Gra korzysta jeszcze z DirectX7.0 .czy można do win7 doinstalować takiego starego directa ?

Spróbuj uruchomić grę ze zgodnością z “systemem XP SP3” bądź zwykłym XP - oba powinny uruchamiać, ale jeśli sie nie mylę z SP3 będzie działać stabilnie

Kiedy wybiorę tryb zgodności tak jak napisałeś z XP SP3 lub jakikolwiek to pokazują się 2 filmiki początkowe a potem takie małe okienko w którym się wybiera firmę następnie czarny ekran a potem wyskakuje windowsowskie okienko z tekstem program przestał działać.

To ustaw może zgodność z Vistą… przeszukałem parę stronek i było że na Viscie x64 odpala sie bez problemów bez zgodności… poszukaj ewentualnie jakieś patche do gry

Nie ma potrzeby instalowania DirectX 7 w Windows 7, ponieważ każda nowsza wersja DirectX zawiera w sobie starszą wersję DirectX.

Moim skromnym zdaniem postaraj się o drugi tani komputer z GeForce 2 Ti lub Radeon 8500, zainstaluj Windows 98 SE, DirectX 7.0a sterowniki. Inną metodą jest (chociaż problemową) to wirtualizacja Windows 98 w Windows 7 przy pomocy Virtual PC. Osobiście tego nie zalecam z uwagi na problemy z obsługą kart graficznych w trybie 3D.