Catalyst 8.12 - problem ze startem systemu

Witam!

Otóż po zmodowaniu sterowników Mobility Modderem (mój komputer to Toshiba A210-16G z kartą ATI Mobility HD 2600 i oczywiście Vista 32-bit) i ich zainstalowaniu, mam problemy z uruchomieniem się komputera. Parę razy dochodzi do bootowania Winodwsa, po czym komputer się wyłącza. W końcu po paru próbach udaje mi się uruchomić komputer przywracając system (tym samym do poprzednich sterowników 8.6). Myślałem, że to wina tego, iż moduje sterowniki, jednak instalowane “normalnie” dają taki sam efekt. Ma ktoś jakiś pomysł?

pociągnij sterowniki z win update… rozumiem, że jedziesz na tych :

http://ati.amd.com/online/mobilecatalyst/

Co do Catalyst pod Toshibe to musze stwierdzić, że w moim przypadku niestabilne jest samo Catalyst (CCC). Od poczatku był problem (pojawiały się dwukolorowe okna). Spradzałem i na starszych sterach Toshiby i na nowszych. Odinstaluj CCC ale pozostaw stery od grafiki.

Posiadam tą samą kartę graficzną (HD2600) i ostanio po raz pierwszy modowałem stery (8.12)

Moja rada jest taka aby zainstalować same (jak odzyskasz sprawność systemu) stery poprzez -> Menadżer urzadzeń -> Karty graficzne -> Właściowści -> Sterownik -> Aktualizuj -> Przeglądaj mój komputer… (sterownik od grafiki znajduje sie z katalogu Packages - Driver - Display).

Sterowniki jak narazie funkcjonują stablilnie (2 tygodnie).

Co do naprawy systemu to wciskasz F8 przy starcie - tam masz dostępne opcje (wyłączając Recovery).

Żeby uściślić - instalacja samego display drivera bez CCC wywołuje u mojego kompa takie same objawy (pierwszy post), jakie ma po zainstalowaniu CCC.

Co śmieszniejsze, próbowałem wrzucić stery poprzez Menedżer urządzeń, tak jak mówił hashimoto, ale gdzie tam - zaraz przy instalacji wyskoczył sławetny bluescreen, później jakiś error BIOS-u z dwoma głośnymi “bipami”, no a potem to już tryb awaryjny i przywracanie systemu…

Istne “cuda na kiju” dzieją się przy instalacji tych sterów, nawet nie myślałem, że będzie z tego taki problem. Czekam na dalsze instrukcje.

Odinstalowaś stare stery przed isnatalcją nowych? Spróbuj ze sterami ze strony Toshiby (wypakuj na partycje i zainstaluj same drivery) - ostatnie są chyba z sierpania albo lipca.

Tak, usunąłem je Driver Cleanerem. Cóż, na razie będę jechał na tych od Toshiby (działają w miarę dobrze), a jeśli ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł, to czekam na podpowiedzi.

Nie wiem co Ci doradzić. Pamiętam, że kiedyś udało mi się uaktualnić stery przy pomocy orginalnych sterów Catalyst. Jednakże nie pamiętam wersji. Teraz już nie mogę tego zrobić (mozliwe że któraś z poprawek od Toshiby nie pozwala) - po przywróceniu laptopa.

U mnie strery 8.12 narazie hulają dobrze (index wydajności dla grafiki w grach wzrósł do 4,9) - choć przyznaje, że się troche bawiłem (około 2 dni).

Ja zrobiłem tak: Odinstalowałem stare stery i Catalyst Control Center (menadżera instalacji Catalyst pozostawiasz) -> Ściągnąłem stery Catalyst 8.12-> Wypakowałem ( przez “Install”) do dowolnego katalogu (u mnie inna partycja) -> Zmodyfikowałem przy pomocy Mobility Modder.NET (musi być wyłączony UAC - wymaga ponownego restartu) -> Odpaliłem stery z katalogu: Packages - Driver - Display. Karta została wykryta. Restart.

Karta grafiki Radeon HD 2600. Vista SP1.