Catalyst CC - drugi ekran wyłącza się dopiero po kilku min

Witam,

na starym komputerze miałem podpięty przez kabel hdmi telewizor (poza podstawowym ekranem) i włączałem go, a precyzyjniej rozszerzałem pulpit w zależności od potrzeb (Windows XP, karta graficzna radeon, program Catalyst)

Obecnie korzystam z jednej z najnowszych wersji Catalyst Control Center na Windowsie 7. Za każdym razem, po połączeniu przez kabel hdmi, system rozszerza pulpit o ekran telewizora. Gdy wyłączam ten pulpit, system włącza go automatycznie po kilku minutach.

Próbowałem zmiany różnych opcji w Catalyst ale bez rezultatu.

Będę wdzięczny za każde wskazówki, które umożliwią manualne włączanie i wyłączanie tej opcji bez konieczności wyjmowania za każdym razem kabla hdmi z karty graficznej.

Pozdrawiam

Hej,

:arrow: Rozumiem, że opcji rozszerzenie pulpitu używasz spod ustawień sterownika graficznego?

:arrow: Próbowałeś użyć konfiguracji Win+P?

Pozdrawiam,

Dimatheus

1 pytanie: tak, przez sterownik graficzny.

2 pytanie: nie próbowałem w ten sposób, sprawdzę i dam jutro znać.

Pozdrawiam

Hej,

A próbowałeś reinstalacji sterowników karty graficznej? Może to w nich jest problem?

Czekam zatem na informację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skrót win+P działa idealnie ! Nie tylko skutecznie włącza/wyłącza rozszerzenie pulpitu ale także automatycznie “przenosi” dźwięk z głośników komputerowych na głośniki telewizora (co też sprawiało problem w Catalyscie).

Bardzo dziękuję za podpowiedź !

Pozdrawiam

Hej,

Po prostu automatycznie aktywuje kartę dźwiękową w karcie graficznej odpowiedzialną za dźwięk przekazywany złączem HDMI. Wystarczy w ustawieniach dźwięku zmienić domyślną kartę dźwiękową na inną i po problemie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus