Catalyst Control Center nie działa

Od bardzo dawna tego nie uruchamiałam, prawdopodobnie od kilku lat, więc nie wiem kiedy się zepsuło, ale teraz jak klikam PPM na pulpicie i wybieram Catalyst Control Center, to wyświetla się monit:

Włączyłam już naprawę błędów na dysku systemowym, ale nie pomogło.
Chciałam użyć tego programu, bo mam wrażenie, że ostatnio jakoś dziwnie pociemniał mi ekran. Aczkolwiek może to tylko złudzenie w porównaniu z jaśniejszym ekranem nowego laptopa. W każdym razie w opcjach zasilania jasnośc jest na full. Przy kalibracji kolorów da się rozjaśnić bardziej zwiększając gammę, ale to powoduje zmniejszenie kontrastu, więc efekt marny.
Ktoś wie jak to naprawić?
Lapek stary, ale wciąż na chodzie i system działa dość sprawnie, więc chcę go jeszcze sobie awaryjnie zostawić

Można by spróbować instalacji tej samej wersji sterownika/oprogramowania Radeon/AMD.

Użyłam AMD Cleanup Utility w trybie awaryjnym dokładnie wg instrukcji, a po restarcie zainstalowałam to: * AMD Catalyst 15.7.1 Driver for Windows 7 64-Bit - teraz pod PPM nie mam w ogóle CCC ani nigdzie. W Program Files mam folder AMD, w którym są takie aplikacje:

Folder ATI jest pusty

Czy masz zainstalowany .NET Framework?

Nie mam żadnego

Pobierz ten pakiet i sprawdź czy zadziała. Jeśli nie to ewentualnie zainstaluj ponownie sterowniki AMD.

A to na pewno wersja dla Windows 7?

.NET tak, sterownik pewnie też.

Ten pakiet jest chyba dla wszystkich Windowsów, od Visty w górę.
Instaluję to u siebie na Windows 8.1 więc z 7 też powinno działać.

niestety, spowodował tylko jeszcze większy problem, bo sterowniki grafiki jakby całkiem przestały działać i musiałam przywracać system do punktu sprzed instalacji tego .NET Framework

Sorki, mój błąd. Według tej strony Wersje systemu operacyjnego .NET Framework i Windows - .NET Framework | Microsoft Learn właściwą wersją dla 7-ki i 8.1 jest 4.8, nie 4.8.1.
Pobierz więc tę wersję:
Download .NET Framework 4.8 Offline Installer

Próbowałam już zainstalować jakąś wersję 4.5 ale wtedy wyświetlił się komunikat, że mam już taką lub nowszą i w związku z tym nie zostanie zainstalowana. Dziwne, bo w zainstalowanych programach żadnego NET Framework nie znalazłam, to nie wiem gdzie to się sprawdza :confused:

Na innym forum polecono mi program ATI Tray Tools i ten działa, mogę wszystko zmieniać.

Reinstall sterowników by to naprawił. Wywalić całkiem stery od GPU i pobrać najnowsze oraz je wgrać.

@betmariss Mi CCC kojarzy się z. . zakupami xD oraz z ATI.

Nie chcę już ryzykować, że sobie coś popsuję, skoro ten programik robi to samo co CCC.
Próbowałam już reinstalować te sterowniki, to poza blue screenem jeszcze miałam rozwaloną grafikę i musiałam przywracać system. Już straciłam na to dość czasu, więc zostanę przy tym programiku