CB radio do 250 zł

Witam wszystkich!

Niech mi ktoś podpowie czym kierować się przy wyborze CB radia? Tyle tego na rynku, ceny też przeróżne!

Cena tak do ok 250 złotych(radio +antena), najlepiej konkretne linki!

Jeszcze jedno czy radio podłącza się do sprzętu audio czy ma wbudowany głośnik? Jeśli wbudowany to czy można podłączyć do głośników w samochodzie i czy przy tym rozwiązaniu dźwięk tj. z CB i z radia samochodowego nie nachodzi na siebie?

[Może tym razem ujdzie…]

Ma wbudowany ale poprzez minijacka możesz podpiąc zewnętrzny.

Nie za bardzo kapuje o ci biega, jeżeli twój w sprzęt ma wejście audio to możesz podpiąć poprzez kabelek z minijackiem z jednej strony a z drugiej taki wtykiem jakie wejście w twoim sprzęcie nagłaśniającym, na panelu musisz przełączyć tylko na to wejście i będziesz słyszał tylko CB, więc o żadnym “nachodzeniu” nie ma mowy.

za 250 zł możesz kupić większość CB (bez prezydenta);

wszystko zależy gdzie jeździsz - jeżeli trasa to polecam Unidena 520 + antenka co najmniej 1m (całość powinieneś zmieścić do 300 zł, ale radyjko jest “nielegalne” - tzn. aktualnie nie można go sprzedawać (ale można używać kupione wcześniej :wink: ) - zasięg 10 - 20 km (zależy od warunków atmosferycznych oraz czy noc- dzień)

jeżeli miasto to bierz najtańszego no name + antena do 60 cm (wjedziesz na parking w markecie :smiley: ), a zasięg do 2-4 km

jaki;ś intek lub tti + antena hustler.

edit

np:

http://allegro.pl/item427454553_radio_t … gw12m.html

http://allegro.pl/item428694637_cb_radi … _nowe.html

Przede wszystkim trasa- droga krajowa nr 7 :slight_smile:

A może daj mi jakieś linki do tych rzeczy które wymieniłeś!

taki zasięg to ja mam w ręcznym radiu.

finetto , linki masz w moim poście wyżej

Skąd masz takie informacje?

A co do cb to mam Alana 102 i powiem ze nie mogę narzekać (nie to co President ale jak dla mnie jest ok)

Dzięki chłopaki! Już teraz wiem wszystko, no może prawie wszystko, ale przynajmniej wiem czym się kierować!

unideny są nie legalny z rok prawie. eryks303 , poszukaj na google jest na 100%.

Unidenom UKE cofnął homologację =D> (ale identyczny prezydent nadal - wg UKE - jest OK =D> )

na allegro znajdziesz wszystko

tak i dalej siejcie paranoje ludziom w głowach, i mówcie najlepiej że za Unideny ich pozamykają!

Wszystkim teraz mówię, ludzie nie bójcie się, nic nie mają prawa zrobić ;]

Jedynie UKE może zabrać Wam radio, a widzieliście kiedyś UKE na drodze ?

poza tym ktoby chciał zabierać radio, które i tak ma prawie polowa użytkowników ;]

250zł spokojnie bierzesz Unidena 520XL i do tego polecam jak początkujący jesteś Sirio AS 100 MAG.

do 300zł masz zestaw spokojnie.

Jeśli chodzi o coś lepszego to President.

Prawo zabrać radio nie posiadające homologacji ma każdy organ uprawniony do kontroli drogowych, czyli policja, służba celna, straż graniczna, straż miejska, inspekcja transportu drogowego.

Tak że dalej siej ferment ludziom w głowach :stuck_out_tongue:

fiesta , straż miejska nie ma się zdaje aż tak wysokich uprawnień.

To akurat możliwe, ale w każdej chwili moga wezwać policję która ma prawo do interwencji.

a wtedy bekniesz za posiadanie nie legalnego sprzętu. A tak nawiasem mówiąc wiele osób dalej używa unideny i zakazem się wcale nie przejeli.

sprzęt jest legalny :smiley: , nielegalna jest sprzedaż :smiley:

to Polska właśnie #-o

Aktualnie posiadam Unidena który na wielu forach jest uznawany za “nielegalny”. Miałem możliwość w szkole na wykładzie pogadania z panem z drogówki i wypytałem go jak to jest z tymi Unidenami. Powiedział mi że jeżeli mam radio (obojętnie z jakiego źródła) to podłączam je i normalnie używam mimo że nie spełnia on jakiś norm to jednak nic nie grozi mi za używanie takiego sprzętu. Co do tych Unidenów to faktycznie - nie można ich SPRZEDAWAĆ ale oczywiście i na to znaleźli sposób bo dołączają do nich homologacje sprzed kilku lat jak jeszcze te radia były dopuszczone do obrotu. Ja mojego unidena520 nie zmienię bo jestem zadowolony i działa lepiej niż podobne radia w tej cenie :slight_smile:

Nic poza jego konfiskatą.

:lol:

Rozumiem że jesteś bardziej obeznany niż facet z drogówki? :> Bo to są jego słowa…