CB Radio

Witam, tato ma zamiar zamontować cb radio w samochodzie i mam dylemat ktore wybrać: te czy może te

Radio ma slużyć do komunikacji się między jeżdzącymi w celu dowiadywania się gdzie jest policja, jak do danego miejsca dojechac, gdzie korki, jaka pogoda… itp. Moj samochód to Passat B5. Proszę o uzasadnienia swoich wypowiedzi ponieważ nie zabardzo się na tym znam (mile widziane swoje propozyce do ceny 350zl, bez anteny :wink: )

Na początek to radze wybrać proste radio Alana (dawniejszego midlanta ) 100+ ( 260 zł) A im więcej bajerów tym gorzej radio odbiera i nadaje (szumy, trzaski itp) Dla zwiększenia mocy nadawczej można zamontować “gwoździa” ( jest to cewka z rdzeniem ferromagnetycznym + wzmocnienie <> ) Jest on dostępny w (prawie :wink: ) każdym sklepie z CB A antenę to sużego “bata” mocowanego na magnes !!

Ale to nie ma byc na początek, nie chcemy za rok kupować nowego, bo się okaże ze kupilismy najprostsze ktore nie ma żadnych funkcji :roll: O obsluge się nie martw, czlowiek szybko się uczy, jak nauczyl się obslugi kompa to tego tez sie nauczy :stuck_out_tongue:

ach … czytanie ze zrozumieniem …

O to mi chodziło w prostym radiu !!

Bo jak ma 101 kanałów to i tak je nie wykorzystarz

!!

Nie no spoko, ale chodzi mi, żeby mial redukcje szumow…itp. żeby nie bylo to gole cb, rozumiesz :slight_smile: To ktore mi polecasz (ktores z tych do ktorych zapodalem linki), czy moze masz wlasną propozycje? :slight_smile:

Radio które bym polecił to :http://allegro.pl/item104401686_cb_radio_midland_1001z_najnowszy_model_cb_radia.html

Wcześniuej miałem Maycom’a EM 27 i wtedy gdy chodził silnik zakłócenia były straszne … dopiero po wykombinowaniu dławika z kondensatorem (samorob) zakłócenia ustały a na tym midlancie praktycznie zerowe.

Zasięg radia bez bajerów jest nieco lepszy i wogóle

vvenomm czy Ty wiesz o czym piszesz ??

Nie ma takiej firmy jest Midland :stuck_out_tongue:

Ekhmmmmmmmmmmmmm…

No comments.

Tiaaaa koniowi to powiedz. Takie kity to możesz żenić swoim kolegom :stuck_out_tongue:

BTW dopuszczalna moc nadajnika w paśmie CB w Polsce wynosi 4 W.

Też bajki spod pieca.

Zważaj co piszesz na temat CB bo gadasz z byłym vice prezesem PL CBradio na Polskę południową 8)

Złączono Posta : 21.05.2006 (Nie) 15:57

Bażant obydwa radia porównywalne oparte na konstrukcjach Alana z lekkim wskazaniem na:

Intek M-790 AM/FM

Jak ja miał bym coś kupować z tego sklepu to brał bym coś z Presidentów (klasa sama w sobie, a nie jakaś tania “włoszczyzna”).

fiesta nazwa midland może mi się pomyliła ale z doświadczenia wiem ze maycom mi szumił (bez dławika) midland nie. Gwozdźia ma mój sąsiad w Renault !!

Toś mnie rośmieszył.

Nie możesz używać radia z modulacją SSB w paśmie 27 MHz :!: :!: :!:

Poczytaj lepiej przepisy a potem się wypowiadaj :!:

co do gwoździa masz nawet schemat i cała lista co potrzeba !!

Złączono Posta : 21.05.2006 (Nie) 16:10

http://www.elektroda.net/radio/wzmCB16w.html

Złączono Posta : 21.05.2006 (Nie) 16:12

Ja nie urzywam !!

Co do CB to od x lat w konstrukcji nic się nie zmieniło , i proponuje poszukać coś na allegro coś urzywanego i zarazem tańszego, jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z CB to niestety ale możesz być zawiedziony jego działeniem , i dlatego proponuje urzywane i za niewielki pieniądze ( będzie łatwiej go potem w piwnice wrzucić) . Zakres na jakim pracuje CB radio to 27Mhz (26,960 MHz -27,400 MHz ) taką częstotliwość generuje bardzo wiele innych urządzeń np.zabawki dla dzieci sterowane bezprzewodowo, mikrofale , układy elektroniczne samochodów, linie wysokiego i średniego napięcia jak również pioruny , jak myślisz jak działa to na radio?? , oczywiście od tego są odpowiednie filtry lub bardziej wyrafinowane konstrukcyjnie radia , niestety ale zastosowanie takich filtrów czy to osobnych czy wmontowanych w radio skutecznie skraca jego zasięg odbioru, i w przypadku antenki samochodowej taki sasięg ogranicza odbiór w terenie zabudowanym nawet do kiludziesięciu metrów , poza terenem zabudowanym kilka set metrów w sprzyjających warunkach może to być nawet około 20km , tyle tylko że takich sprzyjających miejsc w polsce jest bardzo niewiele , napewno do takich niesprzyjających miejsc można zaliczyć cały Śląsk który jest bardzo gęsto usiany różnymi zakładami i fabrykami które nieźle zakłucają CB radia. CB radio posiadam od ponad 25 lat , posiadałem nawet wtedy kiedy było zakazane (stan wojenny) jest to zabytkowa motorola która nadal działa , swoją konstrukcją i zaawansowaną technologią przwyższa nawet nowe modele te z tańszej półki ( moc rególowana 0,5-50Watt). Obecnie polskie prawo dopuszcza CB radia chyba do 4watt z tym że do 0,5Watta nie potrzebne zezwolenie , moge się mylić bo może coś zmieniło się w polskim prawie

Dokładnie 4 W a pozwolenie nie jest już wymagane. Stosowanie wszelkich dopalaczy jest zabronione :!:

Złączono Posta : 21.05.2006 (Nie) 16:27

wzmCB16w.gif

Jak to jest sama cewka to ja jestem księdzem 8)

Nie widzisz tam tranzystora który pełni rolę wzmacniacza :?

i Tak jak napisałem syosowanie takich “ustrojstw” jest zabronione :!:

Z chęcią ( :stuck_out_tongue: ), ale są za drogie ;/

To co mi wkońcu polecacie (nie pali mi się, bo cb bedzie kupowane w przyszlym miechu, ale chce juz mieć coś upatrzone :slight_smile: )

Mialem, wujek ma w swoim samochodzie (nie wiem jaka firma), a drugi w “tirze” i nie jest wcale taka zla jakość :stuck_out_tongue: Na otwartym terenie mogl bym powiedziec jakość jest bardzo dobra (ten w tirze ma tego, ale to jego pracodawca montował, bo jeździ po calej europie )

A co sądzicie o tym ??? :slight_smile:

Patrząc na parametry ten ostatni jest najlepszy.