CBA - forum php by przemo

Instaluje na cba.pl forum php by przemo najnowszą wersje. Pliki wgrałem na serwer total comanderem 6.3. Nie wiem co mam wpisać w tych wszystkich polach?

123123xf6.th.jpg

Utworzyłem nowego użytkownika bazy danych - “nicksql” Uzupełniam niby wszystko ok klikam “zakończ” pokazuje mi

phpBB by Przemo : Critical Error


Could not connect to the database.

Access denied for user 'sql'@'localhost' (using password: YES)

Co źle zrobiłem??

Nie może połączyć z bazą danych. Albo coś źle wpisujesz albo wina leży po stronie dostawcy.

To ja wiem. Chodzi mi o to skąd wziąść dane do wypełnienia tego. Doda że najpierw wgrałem pliki na ftp a później dodałem użytkownika bazy.

Utworzyłeś w panelu administracyjnym bazę danych?

edit: ewentualnie sprawdź w pliku instrukcyjnym czy któryś plik ( np. config.php lub inny) musi posiadać konkretne atrybuty chmod. sprawdź także hasło bazy danych.

W panelu w bazach danych miałem nazwa_cba_pl daałem baze dodał sie użytkownk bazy - nicksql

Może tak jest dlatego że pierw wgrałem pliki na ftp a dopiero pozniej utworzyłem baze w panelu??

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 7:50

Już nieważne.Temat do zamknięcia.

To uzupełnijmy ten topic…

na cba.pl

Serwer bazy danych/DSN to mysql.cba.pl nie “localhost”

oraz

Port serwera to 3306 nie “80”

Dzieki ale już wcześniej zminiłem tylko pole mysqlcba.pl i ruszyło dalej. Nie zmieniałem pola “Port serwera” - zostawiółem tam 80 czy będą jakieś konsekwencje? Jeżeli tak czy/gdzie można to zmienić?


Żeby nie zakładać nwego tematu:

W jakim pliku znajduje się tło strony? Chciałbym zamienić to szare po bokach na jakieś białe

0670f76629466077m.jpg

Jak to zrobić?


Teraz znowu mi sie taki błąd pokazuje(też w phpmyadminie):

phpBB by Przemo : Critical Error


Could not connect to the database.

Too many connections

Cba.pl podaje w FAQ port 3306, ale 80 jest prawidłowym, przy instalacji przez port 3306 są problemy z logowaniem do panelu administracyjnego.

To jest zależne od stylu. Jeśli tło nie jest plikiem graficznym, musisz zmienić kolor tła w pliku *.css stylu.

edit:

“To many Connections.”

Odczekaj chwilę, zaraz powinno “mu przejść”.

lili - wielkie dzięki za pomoc

Jeszcze takie pytanie:

co zrobić żeby była możliwość ustawienia avatara z zewnętrznego serwera?

Mam ustawione tak:

37458f591e0541e0m.jpg

gdy wkleje link (w profilu - do zewnętrznego emblematu)i klikam “wyslij” to pokazuje mi

Podany adres obrazka nie jest prawidłowy

Sorry, ale nie znam phpbb…

Twoje ustawienia wdają się (dla mnie) ok, być może należy ustawić atrybuty chmod katalogu “avatars” na 777.

Najlepiej przeszukaj strone http://www.phpbb2.pl/

Wgrałem nowy styl, zainstlowałem i mam taki błąd:

Template->make_filename(): Error - template file not found: shoutbox_body.tpl

wrzuć ze stylu subSilver plik shoutbox_body.tpl do nowego stylu

templates/Nazwa_Stylu/shoutbox_body.tpl

Dzieki. A jak sie robi subfora bo już wszystkiego próbowałem i nic!

Nie ma za co :slight_smile:

Panel Admina -> Fora -> Zarządzaj

wybierz sobie jakieś forum, np. Sklep, kliknij na Edycja i masz tam

Kategoria: i wybierz jakieś forum i masz SubForum.

Jak to DOKŁADNIE wyłączyć? Próbowałem wszystkiego i nie moge!

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … df4b6a3644

Kameleon09876 a co to dokładnie jest ?? Jakieś subforum ?? Jeżeli tak to: PA :arrow: Fora :arrow: Zezwolenia i tam ustawiasz

wojsmol to jest całkowite wyłączenie forum dla niezalogowanych :wink:

Panel Admina -> Konfiguracja -> Dodatkowe i szukasz

Restrykcja całkowita dostępu dla niezarejestrowanych

Niezarejestrowani użytkownicy nie mogą w ogóle przeglądać żadnej części forum : NIE

Jak ustawić żeby była możliwość ustawienia avatara z zewnętrznego serwera?

Witam,

dołączę się do tego tematu, czy hosting http://www.cba.pl uciągnie system WordPress i forum PHPbb by PRZEMO na jednym koncie? I jak to jest z baza danych jest jedna, a ja bym potrzebował do WordPress i PHPbb by PRZEMO da się to jakoś zrobić na jednej bazie danych?

Da się.