Cba.pl czy friko.pl

Mam taki trudny wybór nie wiem co wybrać czy friko.pl czy cba.pl a więc mam takie pytania zacznę od friko.pl

Jak założę hosting na friko.pl jest zupełnie bezpłatne?

Czy faktycznie bezpłatnie hosting friko.pl oferuję aż 100gb powierzchni dyskowej!?

Czy zamuli mi komputer/internet jak będę miał stronę na friko.pl

Jaką domenę wybrać żeby była za darmo/bezpłatna czy wszystkie są bezpłatne?

Teraz przejdę do pytania z cba.pl

Czy opłaca się robić na cba.pl?

Bardzo bym prosił o szybką pomoc.

Pozdrawiam!

Nie polecam ani jednego, ani drugiego. Lepszą ofertą wg mnie jest 000webhost.

Nie bardzo wiem co masz na myśli. Tak naprawdę tworzysz tu serwer wirtualny. Czyli na serwerze np. cba.pl tworzysz subdomenę (niestety tylko typu nazwa.cba.pl) i dostajesz przestrzeń dyskową na stronę więc wszystko co będziesz robił dzieje się po stronie serwera. Ty tylko musisz mieć połączenie internetowe z serwerem więc nic Ci nie będzie się zamulało.

Testowałem kilka darmowych serwerów. Bardzo dobrze sprawuje mi się ovh.pl. Bardzo szybki serwer - pracuje się jak na lokalnym kompie ;). Ale na dzień dzisiejszy chyba nie da się już tam założyć darmowego konta :(. Mam też stronę na cba.pl w joomla. Serwer za szybki nie jest ale da się pracować. Jak stronę będziesz często uaktualniał to praca może nie być zbyt komfortowa.

Bardzo dużym plusem (jak dla mnie) w ovh i cba jest brak reklam. friko.pl i inne wyświetlają reklamy co jest bardzo irytujące i dlatego nie polecam.

no ale chyba lepiej założyć na friko.pl i mieć 100gb miejsca chyba darmowego skoro tak piszę jeszcze mi z tym powiedzcie ?

a w cba jest minus że jest jakieś 1gb więc nie wiem czy tak fajnie na cba i tu mi się podoba miedzy cba a friko

Pytanie jakie treści będą na stronie. Ja prowadzę komercyjną stronę, która zajmuje 100MB i reklamy są dla mnie niemile widziane. A po drugie postawiona jest na joomla więc muszę ją edytować na serwerze przez panel admina i każde klinięcie powoduje ładowanie reklamy co mnie doprowadzało do szału i dlatego zdecydowałem się ovh oraz cba.

Jak masz zamiar publikować filmy lub jakieś rozbudowane galerie zdjęć to 1 GB będzie zdecydowanie za mało. Wtedy zdecyduj się na friko lub coś innego. Nie testowałem serwera, który podał flaszer może to będzie ciekawa propozycja.

chcę coś takiego zrobić stronę na której będą filmy z opcją dodanie filmu z youtube

Dodane 04.02.2011 (Pt) 17:40

ok zrobiłem stronę na friko.pl i 2 ostatnie pytania mam

Czy 100000% hosting friko.pl na domenie brejk.pl jest bezpłatne?

Jak założę stronę na oprogramowaniu extreme-fusion jest to darmowe i jak założę także forum też na oprogramowaniu forum na friko.pl także jest darmowe?

Generalnie płatne są domeny typu nazwa.pl, nazwa.com itd. (choć ostatnio udało mi się zarejestrować taką domenę za darmo na 2 lata :lol: ). Natomiast subdomeny typu nazwa.brejk.pl czy podobne są darmowe. Oprogramowania, które wymieniłeś są też bezpłatne.

Zrobiłem stronę na domenie brejk.pl czyli www.nazwastrony.brejk.pl tak powinno być a mam tak www.nazwastrony.brejk.pl/cms/news.php otwiera mi się strona jak tylko wpisze www.nazwastrony.brejk.pl ale chcę skasować /cms/news.php jak to zrobić bezpłatnie czy jak zmienię jest już to płatne?

Nie wiem jakiego cms’a wybrałeś, ale podczas instalacji pewnie była możliwość wpisania katalogu instalacyjnego, nie wpisuj tan nic (ewentualnie usuń wpis CMS) wtedy strona będzie startowała z głównego katalogu. Jak chcesz mieć kilka stron na jednym koncie (np. cms, forum, galeria itp.) wtedy każdą instaluje się w osobnych folderach.

wybrałem oprogramowanie extreme-fusion wpisywałem adres strony przy instalacji tak

www.nazwastrony.brejk.pl

Akurat z tym cmsem nie miałem doczynienia. Może wejdź na FTP i zobaczy czy masz pliki w katalogu głównym czy też w katalogu CMS. Jak będą w głównym to chyba tak friko ma ustawioną instalację. Jak pliki są w CMS to wywal ten katalog wrzuć aktualną wersję extreme-fusion i zainstaluj ręcznie. Tu masz jak to zrobić: http://www.php-fusion.pl/articles.php?a … &c_start=0

tak faktycznie friko ma ustawione tak że robi w folderze CSS.

Wywalałem już extreme-fusion z friko.pl i wgrałem z tej strony extreme-fusion http://www.extreme-fusion.pl wgrałem na serwer ale nastał problem z chmod i piszę żebym ręcznie zmienił chmod ale jak nic nie pisze na jaki mam wszystko jest na zielone

Dodane 04.02.2011 (Pt) 20:16

z folderu css przeniosłem na główny katalog i mam taki link www.twojastrona.brejk.pl/news.php

czyli jak widzę że jest chyba dobrze.

A nie będzie problemów z oprogramowaniem jak przeniosłem z folderu css na katalog główny ?

Choć takie głupie pytanie jest ale nie znam się i wole wiedzieć troszkę więcej czy jak był założony extreme-fusion w serwisie darmowym chyba friko.pl w folderze CSS także będzie bezpłatnie wszystko jak mam w głównym katalogu?

Najwygodniej w Total Commander > PLIK > ZMIEŃ ATRYBUTY - oczywiście wcześniej musisz dodać połączenie FTP.

Jak zrobię np parę stronek na hostingu frigo.pl z mysql będzie dalej bezpłatne czy wtedy już za powiedzmy jak mam 2 strony i 2 mysql już będzie płatne, pytam się dlatego że jak wcześniej napisałem nie znam się na hostingu frigo.pl zawsze robiłem na yoyo lub cba.pl

Na subdomenach wszystko jest darmowe. Na jednym adresie to chyba nie da się zrobić 2 stron wykorzystujących bazę, bo na jednym koncie we friko można założyć tylko jedną bazę (ale do końca nie jestem pewien). Ale na różnych kontach jak najbardziej.

znaczy patrzyłem i jak dodałem stronę jedną mam opcje jeszcze żeby założył kolejną czyli można robić ale czy to darmowe mieć powiedzmy 2, 4 strony z mysql ?

Zawsze można korzystać z jednej bazy, przy instalacji CMS-ów ustawić różne prefiksy.

Gdy dodaje status gg wyskakuje mi takie coś zamiast statusu:

Parse error: syntax error, unexpected ‘<’ in /home/sites/m/ma/mar/margonemfilms.brejk.pl/cms/side_left.php(27) : eval()'d code on line 1

Jaka to może być przyczyna?

Dodane 04.02.2011 (Pt) 23:15

no a darmowe jest jak założe na frigo.pl powiedzmy 2 strony z 2 mysql?

W składni kodu php jest coś nie tak - niestety nie bardzo wiem co :frowning: ale tu masz podobny wątek.

Domeny zewnętrzne są płatne natomiast darmowe są domeny do hostingu friko. Na jednym koncie można założyć kilka darmowych hostingów ale każdy histing może mieć tylko jedną bazę więc możesz mieć 2 strony ale na 2 różnych hostach (różne adresy stron). Ewentualnie - jak pisał Kpc21 zrobić 2 cms-y na jednej bazie (masz 1 adres strony) - tyle tylko, że pojemność bazy ma limit 100 MB więc baza robi się 2x większa ale powinno miejsca wystarczyć.

czyli że jak zrobie 2 bazy mysql 1 strona jedna mysql druga strona druga mysql to wtedy już będzie płatne bo raczej chciałbym na każdą stronę mysql oddzielną zrobić i nie wiem właśnie czy to będzie wtedy płatne a więc będzie czy nie?