CCleaner 5.61

Podczas aktualizacji pojawia się komunikat:

W konsekwencji nie można zaktualizować programu. “Ponowienie próby” pozostaje ten sam komunikat. “Ignoruj” - pojawia się komunikat o pomyślnej instalacji - zaualizowaniu do nowej wersji ale nie jest to prawda!!!

Pierwsze pytanie. Jaki masz antywirus? I czy włączone w nim wykrywaj niepożądane i niebezpieczne aplikacje?

@StaryWiarus Odinstaluj CCleaner a następnie pobierz stąd https://www.ccleaner.com/ccleaner/download/slim i spróbuj zainstalować.

Pozdrawiam!

1 polubienie

Hej,

Uruchom instalator programu z uprawnieniami administratora.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wszystkim: Ten CCleaner 5.60 na zdjęciu nie jest widoczny w “Odinstaluj program”

  • antywirus - sytemowy dla W10 64 bit
  • pobierałem ze wskazanej strony
  • jak uruchomić instalator jak administrator - nie wiem ;-((

@StaryWiarus Przejdź do folderu C:\Program Files\CCleaner i uruchom znajdujący się tam plik uninst.exe aby odinstalować starą wersję programu. Następnie zainstaluj najnowszą wersję z linku powyżej.

Pozdrawiam!

Klikasz na instalatorze prawym przyciskiem myszy i wybierasz polecenie Uruchom jako administrator. Program instaluje się w folderze Program Files, a miejsce to jest pod ochroną w systemie operacyjnym i wymaga wyższych uprawnień niż zwykły użytkownik.

Bartek - zrobiłem jak napisałeś. W folderze pozostało

- przy próbie usunięcia jako administrator pojawia się komunikat jak na zdjęciu! Mimo, że program jednak nie jest uruchomiony!

Dimatheus - dziękuję! Zapamiętam.

@StaryWiarus Uruchom ponownie komputer i po restarcie spróbuj usunąć ten plik.

Pozdrawiam!

Bartek7000 - bingo!!! Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Przyjemności wszelakiej życzę!

W trayu go nie wyłączyłeś pewnie.

A ja spytałem o AV, ponieważ do CCleaner jest dodawany drobny lokator i większość AV zaczyna go po prostu blokować na próbie ściągania lub instalacji i taki komunikat również może się wtedy pojawić.

@anon25492837 U mnie AV nic szkodliwego nie widzi. Może dlatego że zawsze pobieram wersję Slim. Wyniki skanowania instalki na VT https://www.virustotal.com/gui/file/e7b5b71212d30a90f9d069224083af0d485d732b538f41ef1cf476770d98d328/detection

Pozdrawiam!

Slim nie ma w instalatorze toolbara ani przeglądarki stąd brak detekcji.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.